Přejít k hlavnímu obsahu

Snímky nejlepší kvality

Pavel Trousil 20.05.2021

Pokud chcete pořizovat opravdu pěkné snímky, měli byste si pořídit bezzrcadlovku s velkým snímacím čipem. Otestovali jsme sedm sofistikovaných modelů této třídy.

Chip 06/2021: Dnes smartphony fotí tak dobře, že téměř úplně vytlačily z trhu kompaktní fotoaparáty. A není také divu, že stále více lidí díky nim zažívá fascinaci fotografií a fotografování se pro ně stává koníčkem. Jakmile fotografii přijdete na chuť, začnete řešit takové věci, jako je kvalita obrazu, možnosti ostření, hloubka ostrosti, možnost ručního nastavení nebo snadnost ovládání, a rychle přijdete na to, že mezi smartphonem a dobrým fotoaparátem základní úrovně stále existují velké rozdíly.

Právě tuto cílovou skupinu přesně oslovují digitální bezzrcadlové fotoaparáty s výměnnými objektivy (DSLM), tzv. bezzrcadlovky. Nabízejí totiž kvalitu obrazu na profesionální úrovni i vysokou míru flexibility a kombinují tyto vlastnosti s funkcemi typickými pro smartphony, jako je ovládání přes dotykový displej a kompaktní design. Tato kombinace nadchla nejen profesionální fotografy, ale i začátečníky a dělá z bezzrcadlovek největší prodejní hit v oblasti fotoaparátů za poslední roky. V našem tesu vám vysvětlíme, čemu byste měli jako začátečník nebo ten, kdo přechází z jiného typu fotoaparátů, věnovat pozornost, kde jsou silné stránky systému DSLM a které modely v cenovém rozpětí do 65 000 Kč můžeme doporučit k nákupu.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud