Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Solární nabíječka Powermonkey eXtreme

redakce 21.06.2011

Společnost Sunnysoft uvádí před prázdninami zajímavé outdoorové řešení v podobě cestovního záložního zdroje energie pro mobily, tablety a smartphony.

Kromě zařízení Powermonkey eXtreme, které slouží k napájení tabletů i klasických telefonů a smartphonů uvádí Sunnysoft na trh i vodotěsné řešení, které přístroj ochrání po dobu 30 minut v hloubce až jednoho metru.

Powermonkey eXtreme je odolná, přenosná záložní nabíječka. Skládá se z powerbanky o kapacitě 9000 mAh a  solárních panelů pro dlouhé cesty i v extrémních podmínkách. Plně nabitý akumulátor zvládne opakovaně dobít kromě telefonů, GPS, MP3 přehrávačů také populární tablety. Vychází z předchozího modelu Powermonkey eXplorer, ale přináší určitá vylepšení. Hlavní změnou je vyšší kapacita integrovaného akumulátoru 9000 mAh, větší a výkonnější solární panely a nový DC výstup 2,1A umožňující dobíjení tabletů. Touto nabíječkou tedy doplníte energii i přístrojům Apple iPad, Apple iPad 2 a dalším zařízením vyžadujícím nabíjecí proud 2,1A (Samsung Galaxy Tab, Archos atd..).

Solární panely lze připevnit například na batoh a vyrazit na túru či výlet. Přes den tak uživatel teoreticky nasbírá nějakou energii pro večerní dobíjení. Jsme zvědavi na praktický test, protože podobných zařízení je na trhu několik a většinou nás v tomto ohledu zklamala a nemohli jsme je doporučit uživatelům, kteří by na solárním provozu byli kriticky závislí. Powermonkey-eXtreme lze kromě solární energie nabíjet i ze síťové zásuvky či USB konektoru. Podle údajů od výrobce vydrží kapacita akumulátoru na 1 až 2 nabití iPadu či jiného tabletu, nebo na 4-6 dobití smartphonu, 8-12 nabití obyčejného mobilu a 4-6 nabití GPS navigace. Hmotnost zařízení činí 460 gramů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud