Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony rozšiřuje prémiovou řadu Z o smartphone Xperia Z2

Pavel Trousil 24.02.2014

Společnost Sony oznámila příchod svého prémiového chytrého telefonu Xperia Z2, který je vodotěsný, je vybaven větším 5,2“displejem, rychlejším procesorem, 20,7Mpx fotoaparátem a videokamerou, která umožňuje nahrávat 4K video.

2-xperia-z2-water-nahled Nový chytrý telefon je pouhých 8,2 mm tenký. Fotoaparát s rozlišením 20,7 megapixelů je osazen obrazovým CMOS snímačem 1/2.3 Exmor RS, optikou Sony G Lens a inteligentním procesorem BIONZ pro mobilní zařízení. S novým rozšířeným režimem pro natáčení videa nyní můžete filmovat v 4K kvalitě (3840×2160 bodů/30p). Funkce stabilizace obrazu SteadyShot podle výrobce zajistí plynulé a stabilní video. Nová funkce Movie Creator vám umožňuje snadné ořezání videa do podoby, kterou chcete sdílet. Navíc si své video můžete vylepšit o zpomalené záběry vybraných sekvencí, a takto upravené video prohlížet v náhledu ještě předtím, než ho uložíte a sdílíte.

Díky foto aplikacím můžete s Xperia Z2 dělat daleko víc věcí – aplikace Info-eye, Social live a Timeshift burst v modelu Xperia Z2 doplňuje řada přeinstalovaných aplikací pro fotografování i natáčení videa. Aplikace Timeshift video umožňuje natáčení rychlostí 120 snímků za vteřinu a výběr sekvencí, které mají být zpomaleny. V reálném čase si můžete upravovat video hraním si s různými efekty (funkce Creative effect ) – barvami, protažením obrazu pro větší dynamiku, zrcadlením a pohybovými efekty.

Aplikace Background defocus simuluje nízkou hloubku ostrosti. Nasnímá dvě fotografie s různým nastavením zaostření, což vytvoří různou hloubku, a jejich kombinace záměrně rozmaže pozadí nebo popředí fotografie.

Xperia Z2 je tenčí a pohodlněji se drží – a to díky tomu, že skleněné panely jsou zasazeny do jednolitého hliníkového rámu s hladšími okraji. Tento ‚stroj‘odolá i prachu a vodě (IP55 & IP58. Ovládání fotoaparátu samostatným tlačítkem umožňuje fotografovat ‚od boku‘ – i ve vodě.

Displej Xperia Z2 využívá technologií BRAVIA optimalizovaných pro mobilní zařízení. Displej Full HD TRILUMINOS pro mobilní zařízení s technologií Live Colour LED zobrazuje širší paletu barev.  Digitální technologie a dynamický zvuk Xperia Z2 pomáhá v kombinaci se speciálními protišumovými kompaktními sluchátky s uzavřenou konstrukcí MDR NC31EM vytěsnit až 98 % okolního hluku.

Smartphone je založen na rychlém procesoru Qualcomm Snapdragon 801 s procesorovými jádry Krait 2.3 GHz a 4G LTE a má 3 GB RAM. Procesor je vybaven grafikou Adreno 330 GPU. Xperia Z2 má také vysokokapacitní 3200 mAh baterii.

Xperia Z2 bude v celosvětové distribuci od března 2014. Cena zatím není známa.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud