Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sophos Mobile Security 2.5

redakce 03.05.2013

Android je nejpopulárnější operační systém smartphonů a podle analytické společnosti comScore zaujímá mezi ostatními operačními systémy 50% podíl. Není proto divu, že se Android také stává stále častějším cílem malwaru a takzvaného SMiShingu (SMS phishing).

Aby Sophos této šířící se hrozbě zamezil, představil svoji poslední verzi volně dostupného bezpečnostního řešení pro Android, Sophos Mobile Security 2.5. Nová verze Sophos Mobile Security obsahuje i filtr proti spamu pro textové zprávy a hovory.

Filtrovací pravidla umí zablokovat podezřelá telefonní čísla a hovory se skrytým ID, stejně jako textové zprávy s potenciálně nebezpečnými URL. Každý příchozí hovor nebo textová zpráva je prověřena aplikací SpamProtection. Blokované hovory a textové zprávy jsou automaticky uloženy do karanténní složky, odkud mohou být v případě potřeby opět vyzvednuty.

Posílání nevyžádaných komerčních sdělení je podle občanského zákoníku nelegální a kdokoli, kdo takovou zprávu dostane, by ji neměl ani rozklikávat, natož na ni odpovídat. Průzkumy ukazují, že kolem 60 procent uživatelů mobilních telefonů obdrželo minimálně jednu či více spamových textových sdělení během uplynulého roku a 15 procent těchto uživatelů rozkliklo link, který zpráva obsahovala.

“Lidé věří svým osobním zařízením, ale bezpečnost si žádá bdělost,” říká Chris Hazelton, ředitel výzkumu mobilní a bezdrátové bezpečnosti ze společnosti 451 Research. “Pryč jsou doby, kdy hackeři šířili malware přes aplikační úložiště. V dnešní době uživatelé zažívají nárůst textových spamů a škodlivých URL, které jsou rozesílány přímo do jejich telefonů. Proto se rozšiřování nabídky mobilních bezpečnostních řešení stává stále důležitější, zvláště když se smartphony pomalu stávají hlavním mobilním zařízením každodenního užití,” dodává Hazelton.

“I přes právní zásahy proti mobilním spammerům, SMS spamu a SMiShingu pokračuje růst rychlým tempem, protože miliardy uživatelů mají textové zprávy předplacené. Více spamů znamená pro uživatele více nepříjemností a riskování, hlavně proto, že většina lidí důvěřuje všem zprávám, které jim do telefonu přijdou, a často o rozkliknutí odkazů v nich obsažených příliš nepřemýšlejí,” upozorňuje Thomas Lippert, produktový manažer Sophosu.

“Poslední verze Sophos Mobile Security dokáže útoku SMiShingu snadno zabránit,” dodává Lippert.

Nová verze Sophos Mobile Security je volně ke stažení na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sophos.smsec

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud