Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

SOS přívěsek pro seniory

Pavel Trousil 12.12.2016

Společnost Safety Guard představila nový bezpečnostní přívěsek pro zajištění pomoci v nouzi – SOS přívěsek s lokalizací pomocí GPS. Je vhodný pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí a může zachránit život v případě zdravotních komplikací či loupežných přepadení. 

Díky vložené SIM kartě a baterii lze SOS přívěsek používat samostatně a bez chytrého telefonu. Novinka je vhodná pro seniory či osoby se sníženou pohyblivostí. Po stisknutí tísňového tlačítka na SOS přívěsku je tým odborně vyškolených Operátorů Monitorovacího centra připraven pomoci uživatelům v nouzi, kdy zajistí pomoc příslušné záchranné složky. Ve stejnou chvíli upozornění dostanou také blízké kontakty, které si uživatel v nastavení přívěsku zvolí. Operátor tyto kontakty může informovat a koordinovat s nimi další postup v případě spuštěného poplachu. Funkce lokalizace pomocí GPS, která je jednou ze základních přidaných hodnot SOS přívěsku, pomůže efektivně nasměrovat pomoc k místu události.

Pády v koupelně patří mezi nejčastější úrazy u uživatelů ve vyšším věku. SOS přívěsek je voděodolný, lze jej tedy používat i ve sprše nebo v dešti. Vestavěný senzor automaticky detekuje pád, sám od sebe spustí poplach a díky vestavěné SIM kartě, mikrofonu a reproduktoru zprostředkuje hovor s Operátorem Monitorovacího centra – stejně jako při stisknutí nouzového tlačítka uživatelem.

29648071053-23a1859846-k-nahled

SOS přívěsek se nabíjí v kolíbce a vydrží asi tři dny. Slabá baterie je včas signalizována. Cena přívěsku je 1 799 Kč, první měsíc používání služby Monitorovacího centra je zdarma a následný poplatek činí 400 Kč za měsíc. V ceně už je i poplatek za SIM kartu a služby mobilního operátora. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme