Přejít k hlavnímu obsahu

Špičkové funkce nejlepších smartphonů

Michal Bareš 17.08.2019

Rychlejší, větší a stále dražší: vyzkoušeli jsme nejlepší prémiové telefony. Poradíme vám, kde je možné ušetřit.

Shromáždili jsme všechny současné špičkové smartphony a podrobili jsme je náročným testům. Poradíme vám, který model je nejvhodnější právě pro vás a za který se vyplatí připlatit, případně kde můžete zase bez zjevných kompromisů příjemně ušetřit.

Ceny špičkových smartphonů pokořují stále vyšší hranice a leckdy za ně utratíme víc než za velkoplošnou chytrou televizi nebo za pracovní notebook. Nejdražším v současnosti běžně prodávaným telefonem je 512GB iPhone XS Max, za který si Apple řekne o těžko uvěřitelných 41 000 Kč. Již na podzim pak přijdou na trh skládací smartphony s cenou převyšující 60 000 Kč. I v nejvyšší kategorii chytrých telefonů lze ale najít cenově výhodnější modely, jako jsou například Huawei Mate 20, Asus ZenFone 6 nebo ZTE Axon 10 Pro. Některé špičkové modely nabízejí rekordní výkon i dostatečnou kapacitu operační paměti a úložiště, ale jsou například osazeny „pouze“ IPS displeji. Nepotřebujete-li nutně telefon s hýřivými OLED barvami, můžete ušetřit i více než 10 000 Kč.

Do testu smartphonové supertřídy jsme vybrali nejvyšší modely všech běžných výrobců. Nabízí bez výjimek špičkovou hardwarovou výbavu v podobě nejmodernějších procesorů Qualcomm Snapdragon 855, Apple A12, Exynos 9820 nebo Kirin 980. Některé testované telefony ale byly představeny v druhé polovině roku 2018 (například současná řada iPhonů nebo Samsung Galaxy Note 9), i ty však stále patří k absolutní špičce.

Podrobný test včetně kompletní výsledkové tabulky najdete v Chipu 9/2019.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme