Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Společné aplikace pro televizory

redakce 21.06.2012

Společnosti LG Electronics a TP Vision (za Philips TV) dnes oficiálně založily organizaci Smart TV Alliance. Aliance chce být organizací pro spolupráci, jejímž účelem je zjednodušit tvorbu aplikací pro chytré televizory.

 

Založení Smart TV Alliance přichází poté, co výše uvedení výrobci televizorů na berlínském veletrhu IFA 2011 oznámili svoji spolupráci. Jména ostatních společností, které do organizace Alliance vstoupí, budou oznámena na jejich webových stránkách.

 

„Průmysl zabývající se výrobou Smart TV (chytrých televizorů) byl ještě včera velice náročným trhem a to jak pro výrobce televizorů, tak i pro vývojáře aplikací, neboť televizory různých značek používaly odlišné platformy a technologie“, uvedl prezident organizace Smart TV Alliance Bong-seok Kwon ze společnosti LG Electronics.

Alain Perrot, člen představenstva Smart TV Alliance za společnost TP Vision, je přesvědčen, že kratší čas vývoje aplikací a snížení nákladů bude přínosem pro všechny. Vývojáři nemusí trávit čas vývojem a testováním nových platforem. Aby bylo pro nové partnery snazší se k tomuto projektu připojit založili Smart TV Alliance (www.SmartTV-Alliance.org). Jedním z hlavních cílů tohoto společenství bude pomoc definovat technické specifikace, které by daly vývojářům možnost vytvořit aplikaci pouze jednou a pak ji spustit na různých televizorech bez ohledu na platformu, kterou využívají.

Organizace Smart TV Alliance také vytvoří první verzi svého balíčku pro vývoj softwaru (Software Development Kit, SDK) a tu zpřístupní na svých webových stránkách. Vývojáři si budou moci balíček zdarma stáhnout a následně jej využít při vývoji svých aplikací. Balíček SDK vychází z otevřených webových technologií, jako je jazyk HTML5. Webové aplikace budou právě díky nim moci být spouštěny na Smart TV vyrobených členy organizace, a to bez ohledu na to, jakou základní platformu využívají.

Podrobnosti o nových členech organizace, jejích aktuálních aktivitách, fórech vývojářů a informace o balíčku SDK budou dostupné na oficiálních webových stránkách www.SmartTV-Alliance.org do konce měsíce.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme