Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Správa hrozeb: Sophos UTM

redakce 15.04.2014

Sophos nabízí ochranu před pokročilými hrozbami pro malé a středně velké firmy.

Společnost Sophos oznámila významnou aktualizaci svého řešení pro jednotnou správu hrozeb, Sophos UTM. Hlavní předností nové verze UTM 9.2, která přináší více než stovku nových funkcí, je zpřístupnění ochrany před pokročilými hrozbami (ATP) malým a středně velkým firmám. Menší společnosti tak mohou využívat funkcionalitu a výhody, které byly dříve dostupné pouze pro velké podniky.

Nový přístup k zajištění jednotné správy hrozeb definovaný globální sítí pro zkoumání hrozeb SophosLabs v sobě spojuje různé bezpečnostní technologie. Největší výhody plynou z podpory rychlé identifikace a izolace infikovaných klientů včetně zabránění komunikace s nadřazenými systémy. Tato nejnovější verze přináší i ochranu proti botnetům a proti zneužití oddělování běžících procesů v prostředí cloudu (sandboxing). Novinka tak doplňuje existující bezpečnostní prostředky včetně víceúrovňového firewallu a ochrany koncových bodů, webu a elektronické pošty.

Nová verze Sophos UTM navíc výrazně zvyšuje rychlost bezpečnostní kontroly – dosud provedené testy pro detekci průniků potvrzují zdvojnásobení propustnosti. Moduly pro ochranu elektronické pošty, webu a sítí využívají pokročilých vylepšení včetně:

  • Zjednodušeného šifrování elektronické pošty a DLP – technologie Sophos SPX odstraňuje potřebu samostatné infrastruktury pro správu a distribuci veřejných klíčů. Na politikách založené systémy na ochranu dat mohou díky této technologii šifrovat zcela automaticky.
  • Chytřejší kontroly webu – zjednodušení nastavení bezpečnostních politik přináší přesnější řízení přístupu jednotlivých uživatelů a bezproblémovou ochranu umožňuje i transparentní filtrování https přenosů.
  • Mobilního řízení přístupu – vylepšení zabezpečení bezdrátových sítí a VPN díky spojení řešení pro jednotnou správu hrozeb Sophos UTM s funkcionalitou pro správu mobilních zařízení, kterou nabízí Sophos Mobile Control.
  • Výkonově optimalizovaného systému pro prevenci průniku – inteligentní procesy a správa vzorů zvyšuje rychlost skenování pro včasné blokování síťových útoků a lépe brání prolomení ochranných prvků.
  • Ochrany proti botnetům a komunikaci mezi infikovanými systémy – řešení pro ochranu před pokročilými hrozbami Sophos ATP identifikuje a blokuje zařízení, která komunikují s nadřazenými malware servery.

Pro další informace o všech vlastnostech řešení Sophos UTM 9.2 a informace o síťových bezpečnostních řešeních společnosti Sophos navštivte http://www.sophos.com/networksecurity.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme