Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Štíhlé notebooky HP EliteBook

Pavel Trousil 17.12.2014

Společnost HP představila novou řadu notebooků HP EliteBook Folio 1020, což jsou podle HP nejtenčí a nejlehčí přenosné počítače podnikové třídy. Tělo notebooků je tenké pouhých 15,7 mm a v případě modelu SE jej navíc tvoří kombinace slitiny hořčíku a lithia s uhlíkovými vlákny, díky čemuž hmotnost celého zařízení dosahuje pouze 1 kg. 

hp-elitebook-folio-1020-se-small-nahled

Notebooky HP EliteBook Folio 1020 a ultralehký HP EliteBook Folio 1020 SE byly navrženy tak, aby podpořily požadavky na mobilitu v podnikové sféře. Kromě kompaktního provedení proto nabízejí až 9 hodin provozu na baterie. Stejně jako zbytek notebooků z rodiny HP EliteBook, i nové modely řady 1020 splnily provozní podmínky vyžadované „vojenským“ standardem (MIL-STD 810G) – odolnost proti stříkající vodě, nárazům i vystavení extrémním teplotám, vlhkosti a vysokému tlaku. Notebooky řady 1020 také poskytují vysoký výkon díky podpoře nejnovější generace procesorů Intel Core-M a takřka neslyšný provoz zajištěný bezvětrákovou konstrukcí a datovým úložištěm typu SSD.

hp-elitebook-folio-1020-small-nahled

Oba nové modely nabízejí vestavěný nástroj HP Client Management Solutions a volitelné technologie LANDesk  a Intel vPro  pro snazší integraci a nasazení do podnikových IT prostředí. Součástí výbavy je rovněž kombinace HP technologií pro nejvyšší úroveň zabezpečení podnikové třídy, která zahrnuje certifikovaný modul Trusted Platform Module (TPM) 1.2/2.0 , bezpečné před-bootovací ověřování (pre-boot authentication), čtečku otisků prstů a samoopravný BIOS HP Sure Start.

Notebooky nové řady 1020 mají 12,5“ Quad HD (QHD) displej, který je v případě HP EliteBook Folio 1020 i volitelně dotykový. Představují rovněž první modely řady HP EliteBook, které obsahují novu klávesnici HP Premium Keyboard. Pro digitální komunikaci s kolegy nechybí v obou novinkách ani webová kamera s rozlišením 720p, přední reproduktory, vybavené technologií DTS Studio Sound a software HP Noise Reduction pro redukci šumů.

Předpokládaná dostupnost nové řady HP EliteBook Folio 1020 je únor 2015. Ceny všech produktů budou oznámeny později.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme