Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Štíhlý a lehký notebook HP

Pavel Trousil 05.01.2016

EliteBook Folio nabízí displej s rozlišením 4K a jde podle HP o nejlehčí notebook, který tato společnost vyrobila. Je tenký pouze 12,4 mm a váží méně než kilogram.

Společnost HP dnes představila notebook HP EliteBook Folio, nejtenčí a nejlehčí notebook, který kdy vyrobila. Je o 21 procent tenčí a o 15 procent lehčí než HP EliteBook 1020 a jde o vůbec nejtenčí business notebook: je tenký pouze 12,4 mm – což je méně než baterie typu AA – a má váhu nižší než jeden kilogram.

EliteBook Folio je notebook s úhlopříčkou displeje 12,5 palce (31,75 cm) a štíhlým a odolným krytem z hliníku. Stejně jako celá rodina zařízení Elite je i EliteBook Folio navržen tak, aby prošel testy MILD-STD, ve kterých podstoupil celkem 120 000 hodin testování. Notebook nabízí kloub s rotací 180 stupňů, díky čemuž ho lze plně rozevřít. Uživatelé tím dostanou větší flexibilitu a schopnost snadno sdílet obsah. Počítač je vybaven plnohodnotnou klávesnicí HP Premium Keyboard, clickpadem podporujícím ovládání gesty z Windows 10 a dvěma porty USB-C se standardem Thunderbolt 3. Volitelný HP USB-C Travel Dock umožňuje zbavit se kabelů.

ebfolio-tabimg-1-nahled

Bezrámečkový skleněný displej je možné objednat ve volitelné variantě s rozlišením až Ultra HD (UHD) – hustotoa bodů je pak 352 pixelů na palec. Počítač je vybaven operačním systémem Windows 10 Pro a je postaven na šesté generaci procesoru Intel Core M vPro. Podle HP vydrží na baterie až 10 hodin. Notebook HP EliteBook Folio bude v regionu EMEA dostupný od března za cenu od 999 Eur.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme