Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Studenti vyráží na mezinárodní finále Microsoft Office Specialist do USA

redakce 24.07.2014

Nela Táborská, Pavel Vondrák, Aramis Tochjan a Martin Strouhal ze Smíchovské střední průmyslové školy patří mezi nejšikovnější české studenty, kteří se letos zúčastnili zkoušek Microsoft Office Specialist (MOS).

Vedle certifikátu, který jim v budoucnu může pomoci při uplatnění na trhu práce, získali příležitost reprezentovat Českou republiku na 13. ročníku mezinárodního finále v kalifornském Anaheimu. Dnes odlétají a příští týden se utkají s další stovkou nejlepších studentů z celého světa – naši budou soutěžit v kategoriích PowerPoint 2007 a 2010, Word 2010 a Excel 2010. Vítěze a majitele hlavních cen v podobě šeků na tisíce amerických dolarů určených na další rozvoj pořadatelé vyhlásí 30. července.

studentioff-nahled

„Absolvováním zkoušek Microsoft Office Specialist získává student osvědčení o své znalosti práce s Microsoft Office, ale především velkou konkurenční výhodu při svém vstupu na trh práce. Pro zaměstnavatele je toto osvědčení jistotou vysoké kvality ICT dovedností, ale i cílevědomosti a zodpovědnosti za osobní rozvoj. Microsoft v České republice je hrdým sponzorem těch nejlepších a podpořil je při jejich cestě na celosvětové finále, aby mohli porovnat své dovednosti i v mezinárodní konkurenci. Bude to pro ně jistě cenná zkušenost,“ říká Jana Knesplová, manažerka programu Partneři ve vzdělávání, Microsoft.

„Na šampionát vysíláme naše nejlepší české studenty. Jsou velmi šikovní a soutěživí a věřím, že dokáží navázat na loňské zlaté vítězství Jiřího Houžvičky,“ dodává Ivona Spurná, vyučující, Smíchovská střední průmyslová škola.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme