Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Studie SquareTrade: 10 miliard Kč za poškozené smartphony

redakce 22.09.2014

Nejčastěji dochází k poškození v domácnostech, největší riziko nesou majitelé iPhonů…

Společnost SquareTrade prezentovala novou evropskou studii zaměřenou na nehody a opravy chytrých telefonů. Podle této studie utratili čeští uživatelé za posledních 7 let neuvěřitelných 10 miliard korun za opravy či výměny poškozených chytrých telefonů. Čeští majitelé telefonů iPhone mají přitom o 30 % větší pravděpodobnost toho, že nějak poškodí svůj telefon.

V souvislosti s uvedením nové řady chytrých telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus, jejichž cena se má dle předpokladu vyšplhat ještě výše než u minulých modelů, si mnoho uživatelů začíná klást otázky související s poškozením či zničením tak drahého přístroje. Finanční náklady za opravu či výměnu přitom nejsou jediným negativem, uživatelé často musejí čekat na opravu svých telefonů týden i více.

Další zajímavé údaje o českých uživatelích:

  • 32 % Čechů nějak poškodilo v posledních 2 letech svůj chytrý telefon
  • 10 % majitelů již někdy nechalo svůj chytrý telefon a střeše automobilu a odjelo
  • 9 % majitelů již někdy spadl chytrý telefon do toalety
  • Chytrý telefon poškodí o 26 % více mužů než žen

„Rozvoj a dynamický růst počtu chytrých telefonů v posledních letech přinesl také prudký nárůst škod při jejich poškození či zničení – zejména pro uživatele  iPhonů,“ řekl Kevin Gillan, managing director SquareTrade v Evropě.

„Nejenže má stále více lidí chytré telefony, ale navíc je používá pro stále více činností – pro kontrolu e-mailů, fotografování, využívání sociálních sítí a méně často pro telefonování. Mnoho lidí si neuvědomuje, že drahé zařízení také vyžaduje drahou opravu, což zjistí, až když jej upustí na zem. Například náklady na výměnu rozbitého displeje u iPhone 5s dosahují až 5 000 Kč. Navíc fakt, že se bez těchto zařízení prakticky již neobjedeme, vyžaduje, aby oprava byla provedena co nejrychleji,“ dodává K. Gillan.

Studie vznikla na základě dotazování 13 000 majitelů chytrých telefonů v Evropě, kteří odpovídali na dotazy týkající se nákladů na opravy, výměnu a zacházení se smartphony.

total-wasted-infografika-cz-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud