Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Synology DiskStation DS415+ pro náročné úkoly a šifrování

redakce 24.09.2014

Synology představilo nový DiskStation DS415 +, výkonný čtyřšachtový NAS server určený pro centralizaci ukládání dat, zálohování a sdílení souborů pro malé a střední podniky stejně jako nadšené domácí uživatele.

DS415+ je vybaven čtyřjádrovým procesorem Intel Atom 2.4GHz s podporou AES-NI hardwarového šifrování, plovoucí desetinnou čárkou a 2 GB DDR3 RAM. Čtyři šachty poskytnou místo pro obrovskou kapacitu zatímco porty USB 3.0, USB 2.0 a eSATA umožňují uživatelům připojení a přístup k různým externím paměťovým zařízením. Dva LAN porty podporují funkci failover a agregaci linek což posiluje odolnost i datovou propustnost.

f-ds415play-right-45-nahled

Díky nejlepší kombinaci hardwaru a softwarové integrace DSM ve své třídě, je DS415+ schopen zpracovávat přenos dat a šifrování s bleskovou rychlostí a přináší firmám i jednotlivcům jistotu ochrany svých data při zachování vynikajícího výkonu,“ řekl Michael Wang, produktový manažer společnosti Synology Inc.

Jakožto první DiskStation model s čtyřjádrovým procesorem a hardwarovou podporou šifrování, nabízí DS415+ výkon a rychlé šifrování dat, které si nezadá s dražšími high-end servery. Při aktivaci funkce agregace linek dosahuje DS415+ průměrné rychlosti čtení a zápisu 228 MB/s, resp. 233 MB/s. Přenos šifrovaných dat si zachoval neuvěřitelně podobnou úroveň výkonu přesahující 232 MB/s pro čtení a 206 MB/s pro zápis.

DS415+ je navrženo s ohledem na energetickou úspornost, která dovoluje uživatelům využít vysokého výkonu bez nadměrné spotřeby energie. V režimu hibernace pevných disků je spotřeba DS415+ pouze 17,3 W a v plném provozu pak 46,2 W. Výrazně nižší spotřeba v porovnání s ostatními servery ve stejné výkonové třídě snižuje provozní náklady a nestaví tak uživatele před volbu mezi výkonem a vysokými účty za elektřinu.

DS415+ běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu podnikových aplikací a certifikovanou podporu virtualizačních prostředí VMware, Citrix a Hyper-V. Synology bylo oceněno „PCmag Business Choice Award 2013“ a získalo nejvyšší hodnocení v každém parametru testu včetně spolehlivosti, celkové spokojenosti, hodnoty a šanci na další doporučení.

Dostupnost

Synology DiskStation DS415+ je nyní celosvětově v prodeji za cenu kolem 13 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud