Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Synology odhaluje DiskStation DS1515+ a DS1815+

redakce 18.11.2014

Synology uvedlo DiskStation DS1515+ a DS1815+, pěti a osmišachtové NAS servery určené malým a středně velkým podniků pro zrychlení intenzivní výměny dat, spolupráce a zálohy mezi velkými skupinami zaměstnanců.

„Malé a střední podnikání dnes potřebuje řešení úložiště, která jsou výkonná a zároveň všestranně použitelná; něco, co splní různé úkoly s nejvyšší možnou spolehlivostí,“ řekla Rosie Lee, senior obchodní a marketingová manažerka Synology. „DS1515+ a DS1815+ jsou postaveny přesně pro takové účely.“ 

Oba modely jsou osazeny Intel Atom procesorem z řady C2000 o taktu 2.4 GHz, čtyřmi jádry a novými Intel AES šifrovacími instrukcemi (Intel AES-NI). Oba také přicházejí s rozšiřitelnými RAM sloty až na 6 GB a silným výkonem nezbytným pro kritické firemní úkoly jako např. šifrované datové přenosy. Čtyři gigabitové LAN porty s podporou funkcí Failover a Link Aggregation zajišťují, že rychlost čtení přesahuje 410 MB/s u DS1815+ a 390 MB/s u DS1515+ – tedy téměř dvojnásobek oproti jejich generačním předchůdcům. Rychlost čtení překonává 450 MB/s, což znamená možnost zpracovávání požadavků celé řady uživatelů zároveň. DS1515+ a DS1815+ lze škálovat až na kapacitu 90, resp. 108 TB, připojením expanzního boxu DX513.

f-ds1515-right-45-nahled

„Intel je odhodlán poskytnou malým a středním podnikům pokročilé, ale cenově stále dostupné technologie pro zvýšení produktivity práce,“ řekl Bev Crair, generální ředitel divize úložišť u společnosti Intel Corporation. „Atom C2000 poskytuje NAS serverům Synology působivý výkon při šifrovaném přenosu dat zatímco nízká spotřeba energie udržuje provozní náklady na minimu – dva klíčové faktory pro malé a střední podniky.“

Oba modely podporují Synology technologii vysoké dostupnosti a plně tak využívají výhod velkého počtu LAN portů pro zajištění maximální doby provozu a odolnosti. SSD cache pro čtení i zápis dále umožňuje výrazně zvýšit  rychlost při nízkých nákladech na gigabajt.  Certifikovány pro VMware, Citrix a Microsoft Hyper-V, mohou být oba modely bezproblémově integrovány do firemního virtualizačního prostředí a jednat jako výkonné centrální úložiště.

f-dx1215-right-45-nahled

DS1515+ a DS1815+ běží na DSM (DiskStation Manager), nejvyspělejším a nejintuitivnějším operačním systému pro NAS servery. Synology bylo oceněno „PCmag Business Choice Award 2013“ a získalo nejvyšší hodnocení v každém parametru testu včetně spolehlivosti, celkové spokojenosti, hodnoty a šanci na další doporučení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme