Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Synology uvádí DiskStation DS416j

redakce 12.01.2016

DS416j je 4šachtový NAS server za dostupnou cenu, vhodný pro domácnosti na sdílení rodinných dat a multimédií

Synology oficiálně uvedlo DiskStation DS416j, cenově dostupný 4šachtový NAS server, který je navržen pro zefektivnění správy dat domácím uživatelům včetně sdílení jejich multimédií.

Vybaven dvoujádrovým procesorem je DS416j schopen poskytnout vysoký výkon přesahující 112 MB/s pro čtení a 101 MB/s pro zápis dat při RAID 5 uspořádání v prostředí Windows. Uživatel tak pocítí nárůst o téměř 37 % v porovnání s předchozím modelem. Zabudovaný procesor s podporou operací s plovoucí desetinnou čárkou dále posiluje celkový výkon, jež oceníte například při rychlejším generování miniatur fotografií uložených na NAS serveru. Samozřejmostí je pak USB 3.0 port, který umožňuje rychlé propojení s externími disky a řadou dalších zařízení.   

Pro optimální uživatelský zážitek je DS416j take osazen nastavitelnými LED kontrolkami na předním panelu, jejichž jas lze programovat a nastavit dle časového plánu. Spotřeba elektrické energie je u DS416j pouhých 21,6 W při plném provozu a méně než 12,75 při hibernaci pevných disků.

DS416j běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu aplikací pro lepší produktivitu práce, ale také úplně nový zážitek z multimédií. S DSM můžete snadno synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na DLNA televizorech či přes AirPlay a Chromecast zařízení, ale také vytvořit domácí monitorovací systém.

Dostupnost
Synology DiskStation DS416j je dostupný za 9 500 Kč včeně DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud