Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

T-Mobile s internetem pro domácnosti

Josef Mika 29.01.2016

T-Mobile vyrukoval hned začátkem roku 2016 s novou nabídkou internetu pro domácnosti. Jeho koncept Internet na doma zahrnuje tři nové tarify Internetu bez drátu a dva stávající tarify Pevného internetu.

Tři nové tarify Internetu bez drátu nesou názvy Standard, Premium a Premium Plus. Standard za 399 Kč/měsíčně poskytuje limit 20 GB a rychlosti datového přenosu až 20 Mbit/s pro stahování a 5 Mbit/s pro odesílání. Prostřední Premium přináší za jen o 100 Kč vyšší cenu dvojnásobek datového limitu i přenosových rychlostí. Nejvyšší Premium Plus umožňuje zákazníkům datovat maximální rychlostí 100/25 Mbit/s až do vyčerpání 100 GB. U všech těchto tarifů se po vyčerpání měsíčního FUP provoz zastaví a uživatel je nucen si dokoupit dodatečný 10GB datový balíček.

Internet bez drátu

 

Limit (GB)

Rychlost (Mbit/s)

Cena (Kč)

Modem (Kč)

Standard

20

až 20/5

 399

          2301*

Premium

40

až 40/10

 499

          2301*

Premium Plus

100

až 100/25

 1199

        2301*

 

 

 

 

 

 

 

T-Mobile také provedl v rámci své sítě šetření, jak zákazníci využívají svá zařízení a připojení k internetu. Vyplynulo z něj, že potřeby zákazníků se liší v závislosti na věku: teenageři využívají především instant messaging, sociální sítě a on-line video, jejich rodiče už dávají přednost spíše e-mailům, používají internetové bankovnictví, navigaci, hledají zprávy a také hodně nakupují na e-shopech. Senioři obecně mají nižší nároky na rychlost i datové limity připojení, kromě e-mailů vyhledávají zprávy, počasí a využívají internetové bankovnictví. Zajímavé jsou také údaje ohledně práce s tablety: alespoň jeden tablet vlastní zhruba 45 % českých domácností. Polovina z těchto tabletů je používána výlučně jen doma, asi třetina i mimo domov jako pracovní nebo studijní nástroj. Zhruba 15 % tabletů není využíváno vůbec.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud