Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

T-Mobile spustil 3G síť ve Zlíně a Hradci Králové

redakce 28.07.2010

Operátor dnes zahájil provoz vysokorychlostní mobilní sítě v Hradci Králové a ve Zlíně. Po Praze, Plzni, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci a Pardubicích je tak jedna z nejmodernějších 3G sítí na světě dostupná již v osmi městech po celém Česku.

Mobilní vysokorychlostní internet je nyní dostupný pro 87 % populace Hradce Králové a pro více než tři čtvrtiny obyvatel ve Zlíně. Noví i stávající klienti mohou zdarma vyzkoušet tuto novinku v praxi. Tarifním zákazníkům doporučujeme si objednat zvýhodnění Surf+ nebo Surf&Mail+ a získají celý měsíc surfování zdarma. Pro majitele předplacených karet je určen balíček Twist Surf+ na 2 týdny zdarma.

Navíc bylo dnes rozšířeno a vylepšeno stávající pokrytí i v hlavním místě. Ikonku 3G může spatřit na displeji svého telefonu 68 procent obyvatel metropole.

T-Mobile využívá technologii od společnosti Nokia Siemens Networks, která je založena na standardu HSPA a teoreticky umožňuje datové přenosy s rychlostí až 14,4 Mbit/s pro download.

Během léta budou 3G služby dostupné i v dalších krajských městech. Do konce září si rychlé mobilní surfování vychutnají obyvatelé v Ústí nad Labem, Liberci, Ostravě a Karlových Varech. Na konci roku by měly být pokryty celkem tři desítky měst.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme