Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablet s Windows od HP

redakce 07.11.2011

Společnost HP oznámila nový tablet HP Slate 2 s funkcemi multitouch (multidotykové ovládání), multitasking (možnost spuštění několika aplikací současně) a se zabudovanými bezpečnostními prvky. Tablet je určen pro mobilní podnikové uživatele.

Kapitoly článku

Tablet HP Slate 2 je vhodný pro využití v podnikové sféře, jako je vzdělání, zdravotnictví, státní správa a obchod, kde práce často odvádí uživatele od kancelářského stolu. Je vybaven plnohodnotným operačním systémem Microsoft Windows a váží pouhých 680 g.
Slate 2 má displej o úhlopříčce 22,6 cm (8,9”) s funkcí multitouch. Lze ovládat dotykem prstů anebo dotykovým perem (stylusem), včetně klávesnice Swype.
Tablet je vybaven procesorem Intel Atom Z670 a na baterii podle výrobce vydrží až 6 hodin.
Ti, kteří často pracují mimo kancelář, ocení webovou kameru o rozlišení VGA (640 x 480 obrazových bodů) na přední straně pro videohovory, zatímco fotoaparát o rozlišení 3 Mpx na zadní straně snímá fotografie nebo video. Tablet má také stereo reproduktory a slot na SD paměťovou kartu. HP Slate Dock zajišťuje připojení periferních zařízení přes dva USB 2.0 porty a jeden HDMI port.
Mimo základní konfiguraci si lze přikoupit stylové doplňky: obal HP Slate Folio, do něhož se kromě tabletu vejde i klávesnice HP Slate Bluetooth, digitální stylus HP Slate Digital Pen a dokumenty či kreditní karty.

Mezi další hardware a software:

  • Čip TPM Embedded Security Chip, který chrání data, od emailů až po informace na harddisku.
  • HP ProtectTools Embedded Security dává uživateli možnost nastavit čip TPM pro vyšší zabezpečení pomocí nástrojů pro ověření identity a bezpečný email a podporuje aplikace chráněné digitálním certifikátem.
  • Podpora BIOS pro Computrace Pro brání krádežím dat tím, že oprávněným uživatelům umožňuje dálkově vymazat data ze souboru, adresářů či operačního systému.
  • HP Connection Manager nabízí prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní správu bezdrátových připojení, včetně Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth a volitelného zabudovaného připojení 3G Mobile Broadband pro připojení k internetu a intranetu.

 

Cena a dostupnost

Nový tablet HP Slate 2 by měl být na českém trhu dostupný na přelomu listopadu a prosince 2011. Jeho lokální cena nebyla dosud stanovena.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud