Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablety Amazonu budou zalevno

redakce 29.08.2011

HP bezděky provedl pro Amazon cenný marketingový průzkum.

Tablety od Amazonu se prý budou prodávat pod výrobními náklady (obdobně jako čtečky Kindle). Amazon, jenž se chystá uvést na trh vlastní tablet v září nebo v říjnu, si nemohl přát nic lepšího než „marketingový průzkum bojem“, který nepředloženě provedl HP se svým TouchPadem, když jej výprodejně zlevnil až na $99. Z toho, co se dělo potom, lze usuzovat, že neapplovský tablet by se velmi dobře prodával za cenu někde kolem $200.

Amazon se chystá uvést tablety dva: sedmipalcový, a devíti‑ až desetipalcový. Má na nich být Android. Podle posledních pověstí bude uvnitř hardware od Intelu, a nikoli od Nvidie. Podle nejmenovaných zdrojů mají každopádně stát stovky dolarů pod iPadem. Střízlivější by asi bylo očekávat, že ten větší spíše kolem $300.

Amazon si může dovolit prodávat za cenu „dotovanou“, jelikož náklady se mu předpokládaně vrátí skrze vlastní androidí „Appstore“; také skrze prodej hudby pro cloudový přehrávač a elektronických knih — jak pro aplikaci Kindle pro Android, tak pro čtečku oblačnou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud