Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Téměř dvě stovky záplat od Microsoftu, Adobe a Oracle

redakce 21.04.2016

Dubnové záplatování přineslo obrovské množství záplat, které by neměl ignorovat nikdo, komu záleží na bezpečnosti svého počítače. 

Některé firmy vydávají záplaty a aktualizují své programy ihned poté, co se objeví zranitelnost. Velké softwarové firmy ale musí k updatům přistupovat trochu jinak – v pravidelných intervalech, aby měli jejich uživatelé a zákazníci čas na jejich otestování a aplikaci. Když ale balík záplat vydají, měli by všichni uživatelé zpozornět. Nejinak tomu je i u dubnových záplat, které opravují více než stovku chyb a zranitelností.

13 zranitelností ve svých produktech opravil Microsoft. Kromě chyby označované jako Mousejack, o které píšeme na jiném místě (http://www.chip.cz/novinky/na-100-metru-hack-pocitace-pres-bezdratovou-mys/) a  zranitelnosti pojmenované Badlock opravuje balík záplat i chyby v prohlížečích Internet Explorer a Edge, které umožňovaly vzdáleně spustit libovolný kód (https://threatpost.com/microsoft-unleashes-13-bulletins-six-critical/117356/).

Novou verzi produktu Flash vydala i společnost Adobe – je v něm opraveno 24 zranitelností, které například umožnily nainstalovat malware do systému nebo umožnili vzdáleně spustit libovolný kód (https://helpx.adobe.com/security/products/flash-player/apsb16-10.html).

Pořádný balík záplat uvolnila i společnost Oracle: opravuje 136 chyb ve 46 produktech (https://www.helpnetsecurity.com/2016/04/20/oracle-patches-136-flaws-in-49-products/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud