Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tenký netbook Lenovo IdeaPad S10-3s

redakce 01.09.2010

Stejně jako u řady ThinkPad se i u netbooků Lenovo objevil přívlastek „s“. Nově ohlášený netbook Lenovo IdeaPad S10-3s má sice stejnou konfiguraci jako S10-3, ale je tenčí a bude se prodávat se zajímavými tematickými kryty. Hlavně ten astrologický asi osloví řadu uživatelů.

Tisková zpráva je na technické detaily skoupá, koneckonců Lenovo pravděpodobně plánuje tento netbook prodávat hlavně podle designu, ale je to škoda. Redukční kůra, která snížila tloušťku netbooku o téměř třetinu jistě zanechala následky na kapacitě a tedy i výdrži akumulátorů a kdo ví, zda bude mít netbook dokonce VGA videovýstup. Inu, snad se to dozvíme brzy, netbook jsme si již objednali na redakční test.

Podle informací, které jsme zatím zjistili, bude netbook pohánět Atom N475 a kapacita pevného disku bude 160 až 320 GB, takže se asi nebude jednat o SSD disk, čemuž v podstatě odpovídá i doporučená koncová cena 9 840 Kč vč. DPH. Nevíme zatím, jaké konfigurace se tato cena týká, ale podle zprávy by měl mít netbook 10palcový LED displej s rozlišením 1280 x 720 bodů. Zajímavě vypadá rovněž klávesnice, která by podle Lenova měla mít 98% rozměr v porovnání s notebooky (přijde na to s jakými). Kromě malé tloušťky netbook osloví hlavně vyznavače motýlů a horoskopů, protože se bude kromě klasické černé a bílé varianty prodávat i v šasi pokrytém znaky zvěrokruhu a létajících motýlů. Příjemná je i funkce Quick Start, která umožňuje přístup k webu, některým aplikacím a multimediálním souborům bez čekání na nabootování systému Windows.

Netbook obsahuje technologii zabezpečení Active Protection System, která byla dříve jen na nejlépe vybavených noteboocích Lenovo IdeaPad a ThinkPad, technologii rozpoznávání tváří VeriFace, systém OneKey Rescue System, který umí obnovit data po selhání systému, a antivirové nástroje.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme