Vysoké teploty špatně snášíme nejen my lidé: extrémním teplem trpí i baterie našich oblíbených mobilních přístrojů.
Například iPhony od Applu a jejich baterie nemají rády ani přílišné horko, ani přílišnou zimu. Apple udává "ideální" teplotní rozmezí mezi 16 a 22 stupni; teploty mezi nulou a 35 stupni jsou ještě v rozumných mezích. Ale zatímco z "chladu" se baterie iPhonu obvykle vzpamatuje, příliš vysoká teplota pro ni může být kritickou. Apple doporučuje "vyhýbat se okolním teplotám nad 35 stupňů Celsia. V opačném případě by mohlo dojít k trvalému snížení kapacity baterie.
To platí zejména při nabíjení baterie iPhonu. Pokud proces nabíjení probíhá při příliš vysoké teplotě, může to (navíc) snížit kapacitu baterie - a vašemu iPhonu tak z dlouhodobého hlediska dříve dojde dech. Abyste předešli přehřátí během nabíjení, doporučujeme také během procesu nabíjení nebo před ním sejmout veškeré kryty a pouzdra. Mimochodem, teplotní limit 35 stupňů platí i pro iPad, Apple Watch nebo macbook.
Extrémními teplotami však netrpí pouze zařízení Apple nebo jejich baterie. Nevystavujte svůj chytrý telefon - při jeho používání nebo při nabíjení baterie - okolním teplotám, které překračují hranici 35 až 40 stupňů. Nenechávejte proto svůj smartphone v těchto horkých dnech ve vyhřátém autě. Pokud totiž venkovní teploty dosahují více než 35 stupňů, je snadné si představit, jaké horko musí panovat v autě.
Hledáte smartphone s dlouhou výdrží na baterii?
Bez ohledu na to, zda baterie vašeho chytrého telefonu utrpěla tepelné poškození nebo ne: slabá baterie mobilního telefonu je vždycky nepříjemná. Testovací laboratoř Chipu standardně testuje u všech smartphonů i skutečnou výdrž na baterii; jako nejlepší nám v této disciplíně vycházejí tyto modely:
- Asus ROG Phone 7
- Asus Rog Phone 7 Ultimate
- Motorola ThinkPhone
- Xiaomi Mi 10T Pro
- Oppo A76
S detailními parametry a dalšími modely smartphonů se můžete seznámit v našem žebříčku smartphonů.