Přejít k hlavnímu obsahu

Test 30 smartphonů střední třídy

Michal Bareš 12.11.2021

Kvalitní smartphony nemusejí být drahé. Otestovali jsme 30 nejlepších smartphonů střední třídy a poradíme vám ty nejlepší.

 Chip 12/2021: Už celá léta se špičkové modely vylepšují jen pomalu a postupně. To ale není nic špatného, protože z neustálých drobných inovací nejvíce těží střední třída telefonů, do které se pravidelně přesouvají rok nebo dva stará vylepšení vlajkových lodí. Díky tomu se schopnosti telefonů střední cenové kategorie stále více blíží špičkovým modelům. Z 30 testovaných telefonů střední třídy jich můžeme vřele doporučit více než polovinu, ještě před několika lety by tomu bylo jinak.

V naší testovací laboratoři jsme podrobně prozkoumali 30 telefonů s cenou od 5 000 do 13 000 Kč a více než polovinu z nich můžeme doporučit. Na druhou stranu bezdrátové nabíjení, maximální výkon a optimální kvalita fotoaparátu jsou tři kritéria, která jsou stále vyhrazena špičkovým zařízením s dvounásobnou cenou. Největší rozdíl mezi střední a nejvyšší třídou je pak v kvalitě pořizovaných snímků a schopnostech fotoaparátu.

To platí i pro vítěze našeho testu, který disponuje výkonem bez problémů dostačujícím i pro hry a multitasking. Přístroj má vestavěný čtyřnásobný fotoaparát, který má sice při fotografování za omezených světelných podmínek viditelné nedostatky, ale za dobrého světla pořizuje kvalitní fotografie včetně širokoúhlých snímků a disponuje možností trojnásobného optického přiblížení.

Vítěz našeho testu ovšem není jediným modelem, který nabízí tak kvalitní výbavu. Cenový tip tohoto testu nabízí za 6 390 Kč výkon, jenž nemá daleko k řadě Galaxy S21. Našli jsme i telefon, který za 12 990 Kč nabízí nejlepší kvalitu fotoaparátu, která může konkurovat i nejvyšší třídě.

Podrobný test včetně kompletní výsledkové tabulky najdete v Chipu 12/2021.

https://www.chip.cz/casopis-chip/12-2021/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme