Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry – takový luxus vaše tvář ještě nezažila

Michal Bareš 14.06.2024

Braun Series 9 Pro+ není obyčejný holící strojek. Na test nám dorazilo balení, které spíš připomíná přenosný barber shop. V rozměrné krabici totiž kromě samotného strojku najdeme i přenosné dobíjecí pouzdro a dokovací stanici, která dokáže kromě dobíjení strojek i hygienicky vyčistit a uvést do prakticky nového stavu.

Kapitoly článku

Strojek nás zaujal elegantním stříbrno černým designem s velmi dobrým zpracováním a promyšlenou ergonomií. Na první pohled vypadá poměrně velký, ale v ruce se s hmotností 206 gramů díky pogumovaným zádům a bokům rukojeti a ergonomickému tvaru drží perfektně. Stříbrné části pláště jsou plastové, pravděpodobně pro dosažení co nejnižší hmotnosti, nějaký ušlechtilý by ale působil ještě luxusněji.

Výdrž na baterii

Na rukojeti strojku najdeme informační displej o stavu baterie. Tu indikuje v nabitém stavu pět čárek a na baterii vydrží strojek pracovat hodinu. To znamená 15–30 oholení na jedno nabití, záleží na tom, zda se holíte každý den (každodenní holení nezabere více než dvě minuty), případně jednou za pár dní, v takovém případě proces zabere cca čtyři minuty.

Praktickou drobností je odpočet posledních minut výdrže na baterii. Jakmile poklesne kapacita baterie pod 10 zbývajících minut, namísto pruhů se na indikačním displeji objeví číslice odpočítávající zbývající čas. Námi testovaný model Braun Series 9 Pro+ 9577cc dále na displeji zobrazuje hygienický stav strojku (upozorní, když je třeba jej vyčistit v dodávané stanici) a upozorní vás také v případě nutné výměny holícího bloku.

Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Indikátor nabití strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry v přenosném pouzdře
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Napájecí konektor strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry, USB-C by bylo praktičtější
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Kvalita holení

Když už je řeč o holení po několika dnech, strojek díky výkonné holící hlavě, která se skládá ze systému pěti prvků vyrobených z chirurgické oceli, zvládá bez problému i týdenní strniště. První pokus o holení dvoutýdenního vousu se ale už neobešel bez použití zadního zastřihovače. Pokud se ale holíte alespoň jednou týdně, oholí vás strojek díky 40 000 pohybů čepelí za minutu rychle a bezbolestně.

Kvalita holení je perfektní a strojek zvládne vousy sestříhat až na velikost 0,05 mm. To je možné díky kombinaci sonického systému s 40 000 mikrovibracemi za sekundu a čepele ProLift, která během holení zdvihá vousy od pokožky do vertikální polohy. Strojek dokonce dokáže díky technologii AutoSense automaticky rozpoznat hustotu vousů a podle toho upravit výkon. Při holení staršího strniště tak motorek pracuje na vyšší výkon než při každodenním pravidelném holení. Braun Series 9 Pro+ poslouží díky integrovanému zastřihovači ProTrimmer i pro trimování kníru nebo kotlet.

Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Detail holící hlavy strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Detail hlavy holícího strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Ovládací prvky

Na rukojeti strojku najdeme kromě indikátoru baterie a vypínače i zámek výkyvné hlavice. Ta se dokáže vyklápět až o 40°, takže se velmi dobře přizpůsobuje tvaru krku a obličeje. Přepínač slouží k jejímu přepnutí mezi volným a krokovým výkyvem, umožňujícím nastavení do pěti poloh. Praktická je možnost zamčení vypínače pro případ, aby se vám na cestách samovolně nevybil: stačí dlouze stisknout vypínač a počkat až na displeji přestane blikat červená ikona zámku.

Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Strojek Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry lze uzamknout, aby se vám samovolně nespustil na cestách
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zámek výkyvu holící hlavy strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Suché i mokré holení

Každý elektrický strojek dokáže holit na sucho, avšak Braun Series 9 Pro+ 9577cc lze použít i na mokré holení. Díky plné voděodolnosti dokáže holit i tvář pokrytou pěnou nebo gelem, a dokonce se můžete holit pod sprchou. Na výkyvné hlavě se nachází snadno vyjímatelný holící systém, který lze stejně jako samotné tělo strojku jednoduše omývat pod tekoucí vodou. Sejmutí a opětovné zacvaknutí hlavy je jednoduché, stačí stisknout dvě tlačítka na boku hlavové části. Hlava se má měnit každých 18 měsíců a přijde na cca 1 200 Kč.

Bohatá výbava

Ano, v balení není jen samotný strojek, ale i bohaté příslušenství. Kromě strojku zde najdeme přenosné dobíjecí pouzdro s vlastním napájecím konektorem a integrovanou baterií, ve kterém se nachází i čistící štěteček. Pouzdro má luxusní pogumovaný potah a průhledové okénko na indikátor dobití baterie, ale je také poměrně velké a těžké, takže si jej budeme balit asi jen na delší dovolenou. Sada holícího strojku a pouzdra váží celých 476 gramů a velikostí připomíná běžný přenosný Bluetooth reproduktor.

Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Čistící roztok v dokovací a čistící stanici strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Napájecí a čistící stanice strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Napájení strojku i pouzdra má na starosti adaptér s proprietární koncovkou, v dnešní době by se nám víc líbil univerzální USB-C konektor, který lze také implementovat tak, aby zaručil plnou voděodolnost zařízení.

V balení dále najdeme velkou dokovací a čistící stanici, která slouží pro dobíjení a dezinfekci strojku. Tento doplněk ocení hlavně milovníci dokonalé čistoty, protože do něj lze vložit dodávanou kazetu s čistícím a dezinfekčním roztokem, který zajistí dezinfekci strojku. Ten je ale do stojánku nutné dávat již předem očištěný, bez zbytků vousů nebo pěny. Otevřenou čistící kazetu pak výrobce doporučuje měnit každých osm týdnů, sada čtyř kazet stojí cca 500 Kč.

Shrnutí

Sada Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry patří k nejdražším holícím strojkům na trhu, ale je to výjimečné zařízení s bohatým příslušenstvím, krásným designem a dlouhou výdrží na baterii. Nejdůležitější je ale rychlé, kvalitní a pohodlné oholení až týdenních vousů.

Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Přenosné dobíjecí pouzdro strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry
Indikátor nabití strojku Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry v přenosném pouzdře
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Technická data

Braun Series 9 Pro+ 9577cc Wet&Dry


Počet holících prvků 5 + zastřihovač / chirurgická ocel

Mokré holení / čištění ano / ano

Výdrž na baterii / indikátor 60 minut / 5stupňový LED

Hmotnost / s pouzdrem 206 g / 476 g

Voděodolnost ano

Výbava čistící a nabíjecí stanice, dobíjecí pouzdro, štěteček, napájecí adaptér, čistící kazeta

Cena 12 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme