Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Buxton BTW 8800

Michal Bareš 29.01.2023

Bezdrátové TWS špunty Buxton BTW 8800 produkují s ohledem na cenu příjemně kultivovanou hudbu bez přehnaných basů, v tomto ohledu nás příjemně překvapily a můžeme je posluchačům doporučit, ale...

Spokojeni jsme také byli s lehkou konstrukcí, která díky špuntům dobře sedí v uchu, sluchátka nevypadávají a ani netlačí. Příjemná je podpora IPX6, díky které je lze nosit i v dešti. Specialitou je nabíjecí pouzdro s displejem ukazujícím zbývající kapacitu baterie pouzdra i obou špuntů, praktická věc, sice trochu pro efekt, ale proč ne. Pouzdro je jinak plastové a hladké, asi se časem poškrábe.

Sluchátka bohužel nespolupracují s aplikací, takže nelze regulovat jejich ekvalizér ani aktualizovat firmware. Špunty mají ANC dokonce s transparentním režimem, které funguje solidně, ale rozhodně ne na úrovni špičkových modelů. Nepříliš spokojeni jsme byli s kvalitou hlasové komunikace v režimu handsfree, druhou stranu jsme slyšeli dobře, ona nás o poznání hůře.

Ovládání je dotykové, opět si na něj musí uživatel zvyknout, případně je ovládat přes telefon. Pro okolí i uživatele je nepříjemné neustálé blikání diod na koncích špuntů, kéž by šlo vypnout. Nejvíc nám vadila absence proximity senzoru. Sluchátka nepoznají, že jsme je vytáhli z uší, a pokud jsme přehrávání ručně nevypnuli v telefonu, vesele hrají do pouzdra.

To by ještě tak nevadilo, výdrž na baterii je solidní, lze počítat se sedmi hodinami na jedno nabití, téměř 40 hodinami s pouzdrem, ale pokud sluchátka nepoznají, že jsou v pouzdře a zároveň jsou připojená přes Bluetooth 5.2 k telefonu, neuslyšíte vyzvánění ani příchozí hovory, tedy pokud nevypnete Bluetooth. Zbytečná chyba u jinak celkem povedených TWS sluchátek.

Technická data

Typ sluchátek True Wireless
Připojení Bluetooth 5.2, A2DP, AAC, AVRCP, HFP, SBC
Frekv. rozsah 20 – 9 000 Hz
Citlivost / Impedance 114 dB / 32 Ω
Výbava USB-C, ANC
Výdrž na baterii (sluchátka/stanice) 7 hodin / 40 hodin
Hmotnost (sluchátka/stanice) 2x 4 g / 48 g
Cena 1 299 Kč
CHIP dobrý (2,5)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud