Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: D-Link R15 Eagle PRO AI Smart: Wi-Fi 6 za pár korun

redakce 06.10.2022

Wi-Fi router s předlouhým komplikovaným názvem D-Link R15 Eagle PRO AI Smart (zkráceně R15) je jedním z produktů nové řady Eagle PRO AI, který kombinuje Wi-Fi routery a opakovače s podporou Wi-Fi 6 do mesh sítí.

Kapitoly článku

Na rozdíl od německého výrobce AVM, kde se mesh sítě vytvářejí z velmi drahých (ale samozřejmě také velmi výkonných) zařízení, jsou komponenty D-Link Eagle PRO AI spíše na spodní úrovni cenového spektra.

Nejinak je tomu u Wi-Fi routeru R15, který kombinuje možná trochu laciný design s pouhými třemi gigabitovými LAN porty a absencí USB portu. Na druhou stranu, velmi se nám líbí mobilní aplikace Eagle PRO, ve které si snadno nastavíte domácí Wi-Fi síť (i síť pro hosty), změříte rychlost připojení k internetu a třeba i nastavíte rodičovskou kontrolu pro dětská zařízení (s časovým harmonogramem dostupnosti připojení k internetu a seznamem blokovaných domén).

d-link-small

| Zdroj: D-Link

Vše je opravdu velmi přehledné a intuitivní, včetně například možnosti připojení dalších zařízení do mesh sítě a především automatických aktualizací firmwaru Wi-Fi routeru. Funkce AI Assistant pak poskytuje přehledy o využití sítě. S výkonem Wi-Fi routeru jsme také velmi spokojení, a tak je D-Link R15 dobrou volbou.

Technická data

Wi-Fi standardy 802.11b/g/n/ac/ax
Porty 1× 1 Gb/s WAN, 3× 1 Gb/s LAN
Funkce 2×2 MU-MIMO, firewall, WPA3, mesh, QoS, rodičovská kontrola, Amazon Alexa, Google Assistant
Maximální naměřená přenosová rychlost 760 Mb/s
Spotřeba (max.) 5,9 W
Rozměry a hmotnost 195 × 139 × 55 mm; 0,3 kg
Cena cca 1600 Kč
CHIP výborný (2,5)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud