Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Garmin Instinct 2X Solar – funkčnost na prvním místě

Josef Mika 26.05.2023

Instinct 2X Solar vše podřídil odolnosti, dlouhé výdrži a přesnosti. Oproti svým předchůdcům (Instinct nebo Instinct 2) má model 2X větší rozměry monochromatického displeje (50mm průměr), což přispívá ke skvělé přehlednosti.

Když k tomu přidáte vysoký kontrast, zjistíte, že barvy vlastně ani nepostrádáte. Dostanete za ně bezkonkurenční výdrž na baterii, která ve spojení s integrovaným solárním panelem zaručí, že při slunečném počasí nemusíte hodinky vůbec nabíjet (pokud nezapínáte GPS). S aktivní GPS zvládnou 60 hodin, pokud přidáte i systém GLONASS, jste pořád ještě na 40 hodinách, s multi-band GPS na 27 hodin.

Díky účinnému solárnímu panelu na krycím skle ciferníku dostane baterie doping na téměř dvojnásobné hodnoty. Model 2X má vícepásmovou GPS nové generace, její přesnost a také rychlost nalezení signálu je výborná. Kdo se pohybuje v terénu, už nebude chtít pro zaznamenávání svých tras nic slabšího. (Předchozí modely Instinct tuto vymoženost ještě neměly.) Pro outdoorové aktivity poslouží také silná LED svítilna integrovaná v horní hraně hodinek, která má čtyři stupně jasu a svítí i červeně.

instinct2x-2

Garmin Instinct 2X Solar, foto: Garmin

Hodinky zároveň neztratily nic ze sportovních funkcí nabízených nejnovějšími modely Garmin. Kromě všech možných sportů tu je třeba i skialpinismus a také funkce připravenosti k tréninku - užitečná souhrnná softwarová funkce, která dává dohromady několik sledovaných metrik a přehledně ukazuje regeneraci vašeho těla. Nechybí ani platební funkce GarminPay, nenajdete tu ale – vzhledem k zaměření – hudební přehrávač nebo dotykový displej.

Nový outdoorový model sportovních hodinek Garmin dokazuje, že i při zachování strohé účelnosti je možné navrhnout pěkný design. Kdo chce zůstat u této americké značky a váhá mezi sportovnějším modelem (třeba Forerunner 955), uhlazenějším (Fenix 7X) a tímhle outdoorem, tomu možná pomůže cena. Instinct 2X Solar totiž (na Garmin nezvykle) boduje i příznivější cenovkou.

Technická data

Displej (typ/úhlopříčka / rozlišení) transflektivní monochromatický 1,1”; 27 mm / 176 x 176 pixelů
Výbava GPS/Glonass/Galileo (vícefrekvenční určování polohy), optické měření srdečního tepu, barometrický výškoměr, kompas, akcelerometr, teploměr, pulzní oxymetr,
Konektivita Bluetooth, ANT+, funkce Garmin Pay
Konektivita Bluetooth, ANT+, funkce Garmin Pay
Vnitřní paměť 64 MB
Odolnost voděodolnost 10 ATM
Kompatibilita iOS, Android
Rozměry a hmotnost průměr 50 mm, výška 14,5 mm, 67 g
Cena 10 990 Kč vč. DPH
CHIP výborný (1,2)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme