Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Honor Magic V2 – takto má vypadat budoucnost velkých skládaček

Michal Bareš 13.02.2024

Nejtenčí skládací telefon současnosti působí v ruce až neuvěřitelným dojmem. Složený je tenký jako běžný smartphone, ale nabízí přebytek výkonu, krásné OLED displeje a dlouhou výdrž na baterii.

Kapitoly článku

Bez ohledu na to, na jakém displeji budeme primárně pracovat, je až 14,5hodinová výdrž na baterii působivá. Na druhou stranu fotografie sice vypadají dobře, ale trojitý fotoaparát přehání barvy a při větším přiblížení ztrácí detaily a ostrost. Tělo telefonu Magic V2 dále postrádá odolnost vůči prachu a vodě, což je vzhledem ke skládací konstrukci a vysoké ceně těsně pod 50 000 Kč vyvolává potenciální obavy do budoucna.

Honor Magic V2: dvakrát parádní OLED 

Ohebné telefony nemají snadný život. Vzhledem ke složité konstrukci mají tradičně vysokou cenu a navíc jsou pro většinu uživatelů ve složeném stavu příliš tlusté do ruky. Pokud by ale vypadaly jako Honor Magic V2, klidně je budeme používat všichni. To hlavně hlavně díky mimořádně tenké konstrukci, tento telefon je totiž i ve složeném stavu tenčí než 10 milimetrů a téměř stejně lehký jako klasické smartphony.

Honor Magic V2
V rozloženém stavu má Honor Magic V2 tloušťku menší než 5 mm
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Až neuvěřitelná štíhlost šasi se projeví v okamžiku, kdy jej otevřeme a v ruce uchopíme jen pět milimetrů tenké tělo. Na vnitřní straně Honoru Magic V2 se nachází jasný a krásně barevný OLED displej s téměř čtvercovým formátem a 7,9” úhlopříčkou. Při rozlišení 2 156 x 2 344 bodů činí hustota zobrazení 404 bodů na palec. Obraz na displeji je opravdu krásný, v laboratoři jsme vnitřnímu velkému displeji naměřil maximální jas na úrovni 978 cd/m2 při šachovnicovém kontrastu 136:1. Obraz na obou displejích se obnovuje plynulou frekvencí až 120 Hz.

Když Honor Magic V2 opět zavřeme, dá se používat jako běžný smartphone. Vnější OLED displej má úhlopříčku necelých 6,5 palce s poměrem stran 21:9 a rozlišením 2 376 x 1 060 bodů , který rovněž disponuje 120Hz obnovovací frekvencí. Ve srovnání s modelem Samsung Fold 5 je vnější displej o něco širší a pohodlněji se používá.

Honor Magic V2
Titanový kloub Honor Magic V2 působí velmi solidním dojmem
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Skvělá skládací konstrukce s pouze mírným záhybem na displeji

Kde je ale schovaný ten háček? Vždyť proč je i nejnovější Samsung Galaxy Z Fold 5 o tolik tlustší a těžší než tento Honor? Musí být skládací telefon tlustý, aby vydržel pravidelné ohýbání? Jak dlouho bude trvat, než se skládačka poloviční tloušťky rozbije? Tyto otázky si od začátku testování klademe i my. Naše zkušenosti z testu prozatím ukazují, že jsou tyto obavy do značné míry neopodstatněné.

S tloušťkou pouhých 9,6 milimetru v zavřeném stavu je Magic V2 tenčí než kterýkoli z dosud testovaných skládacích telefonů a s 237 gramy váží jednoznačně méně než skládací konkurence a zhruba stejně jako běžný smartphone této velikosti. V otevřeném stavu je tenký jen 4,8 milimetru a stále působí stabilně a kvalitně.

Otevírání a zavírání Magic V2 je velmi snadné. Během našeho testu jsme s titanovým pantem nezaznamenali žádné problémy, i když případné dlouhodobé potíže zatím nelze předvídat. Prozatím na nás konstrukce telefonu působila solidně a odolně. Vnitřní záhyb displeje je sice patrný, ale méně než u většiny jiných skládaček.

Honor Magic V2
Vlnka na displeji Honor Magic V2 je jen lehce znatelná a nijak neruší
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Zásadní slabinou při rozhodování o koupi takto drahého zařízení je ale absence oficiální certifikace odolnosti vůči vniknutí prachu a vody. Tušíme, že to může mít něco společného s tenkou a lehkou konstrukcí, přesto by se měl Honor snažit alespoň v příští generaci IP certifikaci získat. U takto drahého smartphonu je odolnost vůči vodě a prachu nezbytná.

Vysoký výkon Snapdragonu 8 Gen2

V testu dopadl Honor Magic V2 výborně i z hlediska výkonu. Použitý SoC Snapdragon 8 Gen2, který lze nalézt i v mnoha dalších špičkových modelech, zajišťuje vysoký výkon, i když o trochu nižší než nabízí přetaktovaná verze Snapdragonu 8 Gen2 "for Galaxy", který používá Samsung Fold 5 (test najdete zde).

Systém Android pracuje plynule a bez jakýchkoliv zádrhelů. Doba odezvy je krátká a i složitější 3D hry, jako je například "Genshin Impact", běží plynule i při maximálním nastavení detailů. Při vysokém výkonu se navíc Honor Magic V2 znatelně nepřehřívá.

Podle společnosti Honor dostane Magic V2 plnohodnotné aktualizace operačního systému po dobu nejméně dalších čtyř let, majitelé se tedy dočkají Androidu 17. Během testu telefon pracoval se systémem MagicOS 7.2, založeném na Androidu 13, samozřejmě včetně všech služeb Googlu.

Kvalita reprodukce stereo reproduktorů se nám líbila. Bohatě stačí na přehrávání videí a poslech hudby, i když sluchátka nebo externí Bluetooth reproduktor nenahradí. Při sledování filmu lze V2 složit na polovinu a položit na stůl, ale při práci se takto složený telefon příliš naklání.

Honor Magic V2
Skládací konstrukce poslouží jako praktický stativ
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Moderní komunikační výbava

Honor Magic V2 nás ale nezaujal jen displejem, výkonem a skládací konstrukcí, spokojeni jsme byli i s moderní výbavou v podobě Wi-Fi 7, podpory 5G sítí, Bluetooth 5.3 a dvou SIM karet včetně jedné eSIM.

Na telefonu nenajdeme jack pro sluchátka ani slot pro paměťovou kartu, ovšem ta není ani tak nutná. Po počátečním nastavení nabízel námi testovaný přístroj zhruba 458 GB z nominální kapacity 512 GB. USB-C port pracuje na standardu USB 3.1 místo modernějšího USB 3.2, ale datové přenosy na něm probíhají stále příjemně rychle.

Výborný fotoaparát, jen trochu přehnané barvy

Na zadní straně, pokryté příjemnou koženkou, se nachází trojice fotoaparátů. Hlavní snímač s rozlišením 54 Mpx doplňuje ultraširokoúhlý objektiv a optický teleobjektiv se zoomem, který má maximální optické zvětšení 2,5násobné a objekty lze digitálně přiblížit až 40x. To však při nejlepší vůli nemůžeme doporučit. Od desetinásobného zvětšení jsou fotografie rozmazané a texty nečitelné. Jiné špičkové mobilní telefony to zvládají lépe. Noční režim dokáže Honor Magic V2 sice hezky rozjasnit, ale na výsledných snímcích jsou patrné rozmazané prvky.

Celkově se nám ale kvalita fotografií líbí. Disponují vysokým rozlišením a dobrými detaily, ale také příliš jásavými barvami. Srovnání s jinými zařízeními a realitou však ukazuje, že software často příliš zkresluje a přehání barvy. Výsledkem jsou sice krásné příspěvky na sociálních sítích, ale realitu reflektují jen v omezené míře. Videa jsou k dispozici v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu.
 

Noční snímek z Honor Magic V2
Noční snímky z Honoru Magic V2 jsou dobře prosvětené a disponují velmi dobrými detaily, jen barvy mohou být trochu výraznější než je realita
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Noční snímek z Honor Magic V2
Noční snímky z Honoru Magic V2 jsou dobře prosvětené a disponují velmi dobrými detaily, jen barvy mohou být trochu výraznější než je realita
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Jako u každého skládacího telefonu lze i u Honoru Magic V2 použít hlavní fotoaparát pro pořizování selfie, stačí telefon otevřít a použít jeho externí displej pro náhled, zatímco na nás míří trojitý fotoaparát. Alternativou jsou ostré 16Mpx selfie fotoaparáty ve vnějším i vnitřním displeji. Jejich výsledky jsou také celkově působivé.

Ultratenká baterie s mnohahodinovou výdrží

Stejně jako samotný skládací telefon je i 5 000mAh baterie Honoru Magic V2 mimořádně tenká, přesto při nastavené 60Hz obnovovací frekvenci displeje vydržel v našem testu pracovat úctyhodných 14 hodin a 27 minut. Po přepnutí na 120 Hz vydržel Magic V2 ve stejném testu 11 hodin a 46 minut.

Ve srovnání s Galaxy S23 Ultra nebo iPhonem 15 Pro Max s 13 a 16 hodinami to je skvělá hodnota, Huawei Mate X3 , který je v zavřeném stavu o milimetr tlustší, vydržel při 120 Hz jen jedenáct hodin.

Magic V2 přirozeně vyžaduje více energie v rozloženém stavu. V otevřeném stavu vydržel při 60 Hz v našem testu 9 hodin a 43 minut, při dvojnásobné snímkovací frekvenci zvládne podle typu práce na baterii o dvě hodiny méně. V nabíječce se plně dobije za 97 minut, bezdrátové nabíjení ale nepodporuje.

Denní snímek z Honor Magic V2
Denní snímek z Honor Magic V2
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Denní snímek z Honor Magic V2
Denní snímek z Honor Magic V2 při 10násobném přiblížení
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Technická data

Honor Magic V2


Displej (úhlopříčka / rozlišení) 7,6" / 2 176 x 1 1 812 / AMOLED / 120 Hz + 6,2“ / 904 x 2 316 / AMOLED / 120 Hz

Displej (max. jas / šach. kontrast) 978 cd/m2 / 136 : 1

CPU / GPU / RAM Snapdragon 8 Gen2 (1x+3x+2x+2x, max. 3 190 MHz) / Adreno 740 / 12 GB

Výbava nanoSIM + eSIM, Wi-Fi 7, 5G, USB-C (3.2), BT 5.3, NFC, 50+50+20 / 16 Mpx, 5 000 mAh

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 512 GB (458,5 GB) / ne / ano

Výdrž na baterii (on-line/max. Hz) / dobíjení 9:43 h:m / 7:32 h:m / 0:53 h:m

PCMark 3.0 / GFX-Bench 15 081 bodů / 121 fps

3DMark WLE / GeekBench 3 750 / 4 754 bodů

Operační systém Android 13

Rozměry a hmotnost 157 x 145 x 4,7-9,1 mm, 237 g

Výkon (18 %) 1,4

Výbava (18 %) 2,2

Baterie (18 %) 2,3

Displej (18 %) 1,6

Fotoaparát (18 %) 1,2

Obchod s aplikacemi (10 %) 1,0

Cena 48 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud