Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: JVC XS-E622B – výborný zvuk za rozumné peníze

Michal Bareš 08.04.2023

Bluetooth reproduktor JVC XS-E622B patří z hlediska výkonu a rozměrů do střední třídy těchto oblíbených hudebních zařízení a z hlediska zvuku ještě o trochu výš.

V kategorii Bluetooth reproduktorů je těžké přijít s nějakou zásadní novinkou, ale dělat věci dobře občas stačí. Vlastně je to většinou lepší než nějaká zbytečná inovace. Důležitá je kvalita zvuku, odolná konstrukce a dostatečně dlouhá výdrž na baterii. Zbytek je příjemný, ale postradatelný.

To je i případ reproduktoru JVC XS-E622B. Váleček o rozměrech 20 x 8 x 8 cm a hmotnosti 638 gramů obsahuje 3 000mAh baterii a reproduktor s RMS výkonem 30 W. Ten je ukrytý v pevném těle splňujícím certifikaci IPX6, takže reproduktor je odolný proti postříkání vodou a lze jej tak používat v koupelně nebo na pláži.

Okraje hudebního válečku jsou překryty gumovým potahem, na jednom konci se nachází čtveřice ovládacích prvků, na konci druhém je pod velkou gumovou krytkou USB-C konektor. Vedle něj je 3,5mm audio zdířka pro drátové připojení externího zvukového zdroje, jako například počítače nebo MP3 přehrávače.

5458078-web

JVC XS-E622B, foto: JVC

USB-C konektor slouží v tomto případě pouze k nabíjení reproduktoru, který neslouží jako powerbanka pro připojená zařízení. Napájecí adaptér není v ceně, ale USB-C/C kabel a kablík s 3,5mm audio konektory ano. Na baterii vydrží reproduktor přehrávat hudbu okolo 18 hodin.

Praktická je možnost propojení dvou reproduktorů do plnohodnotného stereo režimu. JVC tuto funkci nazývá True Wireless Stereo. Samozřejmostí je možnost reproduktor použít jako handsfree zařízení pro telefonní hovory.

Ovládací panel je prostý a přehledný, líbila se nám veliká podsvícená tlačítka, díky nimž nebudou mít problém s ovládáním ani starší uživatelé. Kromě vypínače, který při delším podržení slouží i pro spuštění Bluetooth párování, jsou zde regulátory hlasitosti a tlačítko pro spuštění a přerušení přehrávání. Při delším přidržení regulátorů hlasitosti se posune přehrávání o skladbu dopředu nebo dozadu.

Tělo reproduktoru je obaleno odolnou tkaninou, takže se dobře drží v ruce a neklouže. Pro přenášení je zde poutko, které je však připevněno vedle miniaturních stabilizačních nožiček, takže reproduktor stojí na stole trochu vratce.

20230403-110824-web

Kryté konektory reproduktoru JVC XS-E622B, foto: Michal Bareš, Chip

Jako u každého audio zařízení je nakonec zásadní kvalita reprodukce, a ta je v případě JVC XS-E622B na překvapivě vynikající úrovni. Reproduktor si udržuje konzistentní přednes v celém spektru hlasitosti, nabízí velmi dobré rozlišení hlasů i prostoru. Drobnější výhradu můžeme mít k velmi lehkému drnčení u nejtěžších basových zvukových scén reprodukovaných na vysokou hlasitost. Středům a výškám nechybí živost a dynamika. S ohledem na cenu pod 1 800 Kč je zvuk výborný.

Technické specifikace

Reproduktory 30 W
Akumulátor (kapacita/výdrž) 3 000 mAh / 18 hodin
Frekvenční rozsah 80 - 16 000 Hz
Výbava IPX7, Bluetooth 5.0, USB-C
Rozměry a hmotnost 20 x 8 x 8 cm / 638 gramů
Cena 1 790 Kč
CHIP výborný (1,4)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud