Přejít k hlavnímu obsahu

Test notebooků: Tiger Lake, Intel zpět ve hře

Michal Bareš 19.02.2021

V testovací laboratoři jsme proti sobě postavili deset notebooků s procesory Intel Tiger Lake a AMD Ryzen 4000.

Chip 03/2021:  Nová architektura Tiger Lake od společnosti Intel dává výrobcům notebooků k dispozici více než dostatečný výpočetní i grafický výkon. Je ho dost na to, aby jejich stroje obstály proti notebookům s AMD Ryzen 4000, i když ne ve všem.

Nepříjemně dlouhou dobu se musel Intel i v oblasti mobilních procesorů pouze dívat na záda AMD. S architekturou Tiger Lake ale opět přináší hardwarovou platformu, která konkurenci nejen dohání, ale dokáže ji i zdolat. Desktopové procesory řady Tiger Lake zatím nebyly uvedeny na trh, ale několik verzí notebookových CPU je již v prodeji. Tygří sílu jsme vyzkoušeli v noteboocích Dell XPS 13 9310, Lenovo Yoga Slim 9 a MSI Prestige 14 EVO, které jsme porovnali se sedmi nejvýkonnějšími notebooky s procesory AMD Ryzen.

S uvedením generace mobilních procesorů Intel Tiger Lake skončila éra, kdy byly notebooky s procesory AMD Ryzen 4000 snadnou volbou uživatelů, kteří u přenosných počítačů preferovali hlavně kombinaci nízké ceny a vysokého výkonu. Tiger Lake sice nepředvádí hvězdný výkonový skok, ale poráží AMD v benchmarcích testujících výkon na jedno vlákno. Intel Tiger Lake dosahuje lepšího skóre téměř v každém testu provozovaném v režimu standardního výkonu a procesory AMD Ryzen vítězí díky většímu počtu jader pouze v multithreadovém testu Cinebench 20. Podrobné výsledky našich měření výkonu i výdrže na baterii najdete ve výsledkové srovnávací tabulce v Chipu 3/2021.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme