Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Samsung Galaxy Watch6 40mm – menší a lehčí skvěle vybavené chytré hodinky

Michal Bareš 04.01.2024

Hodinky Samsung Galaxy Watch6 nás zaujaly skvělým displejem s živými barvami a vysokým jasem. Nabízí rozsáhlou nabídkou funkcí a líbily se nám bohatými možnostmi zdravotní analýzy. Výdrž na baterii by mohla být delší, ale ve své třídě je v pořádku a naštěstí se rychle nabíjejí.

Kapitoly článku

Větší displej díky úzkým okrajům

Velký displej na malé ploše, to by mohlo být motto hodinek Samsung Galaxy Watch6. Samsung v tomto případě snížil velikost rámečků na naprosté minimum, takže se do 40mm průměru vejde větší plocha displeje. Ten lze přepnout do režimu Always-on a zaujal nás živými barvami a parádním jasem, typickým pro OLED panely. Díky těmto vlastnostem jsou hodinky perfektně čitelné i na slunci.

Stežovat si nemůžeme ani z hlediska rozlišení a jemnosti displeje. S úhlopříčkou 1,3 palce dosahují hodinky Galaxy Watch6 při rozlišení 432 x 432 pixelů velmi solidní hustoty 330 ppi. Jinak příjemné ovládání má ale drobnou vadu, po každém restartu je ovládání nějakou dobu trochu trhané.

Pro test jsme měli k dispozici 40mm verzi Samsung Galaxy Watch6 s integrovanou 300mAh baterií, která při středním jasu displeje vydržela v našem testu 26 hodin a 37 minut. S ohledem na 300mAh kapacitu je to velmi dobrá hodnota, ale některé hodinky Apple Watch vydrží ve stejném testu se stejnou velikostí baterie přes 30 hodin. Větší 44mm verze Watch6 je vybavena baterií s kapacitou 425 mAh a ve stejném testu vydržela pracovat okolo 32 hodin.

Samsung Galaxy Watch6 40mm
Tenký rámeček hodinek Samsung Galaxy Watch6 40mm
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Bohatá funkční výbava v kompaktním balení

Pravděpodobně největší předností hodinek Samsung Galaxy Watch6 je jejich rozsáhlá nabídka funkcí. Během testu jsme téměř nenašli funkci, která by nám chyběla. Ve výbavě nechybí GPS, možnost mobilního placení, NFC a indukční nabíjení, stejně jako reproduktor a mikrofon. Za příplatek jsou Galaxy Watch6 k dispozici také s podporou eSIM. K dispozici je dostatečné 16GB úložiště, i když konkurence od Applu nabízí dvakrát tolik.

Co se týče zdravotních funkcí, nechybí nic. Ve výbavě je řada senzorů pro měření saturace kyslíkem, krevního tlaku, pulsu a menstruačního cyklu. Na výběr jsou také různé tréninkové záznamy a dokonce měření EKG.

Díky kombinaci EKG, kompasu a funkce detekce pádu jsou chytré hodinky ideální pro outdoorová dobrodružství. Na své si přijdou i ti, kteří při tréninku rádi poslouchají hudbu, protože prostřednictvím Galaxy Watch6 můžete ovládat hudební přehrávač ve svém smartphonu. Díky tomu nemusíte během tréninku neustále vytahovat mobilní telefon z kapsy.

Samsung Galaxy Watch6 40mm
Hodinky Samsung Galaxy Watch6 40mm samozřejmě podporují stahování aplikací
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Nastavení by mohlo být snadnější

Menších hodinek Galaxy Watch6 si při nošení téměř nevšimnete. S hmotností jen 53 gramů patří mezi nejlehčí chytré hodinky na trhu. S rozměry 38,8 x 40,4 x 9 mm patří také k těm nejmenším.

V testu nám však nastavení hodinek přišlo zbytečně složité, což je ale u Samsungu poměrně známý problém. Stejně tak musíme upozornit, že plné možnosti funkcí hodinek Galaxy Watch6 využijete pouze v kombinaci se špičkovými modely telefonů Samsung Galaxy S a Z. Jakmile ale hodinky nastavíme, používání je už snadné a zábavné. Hodinky se dodávají se snadno vyměnitelným plastovým náramkem.

Vynikající zprávou je také vysoká odolnost vůči vodě a prachu na úrovni specifikace IP68. Podle výrobce vydrží ve vodě až do 5 ATM, takže zvládnou nejen sprchu, ale také běžné kondiční plavání, potápět se s nimi do větší hloubky ale nedoporučujeme.

Samsung Galaxy Watch6 40mm
Samsung Galaxy Watch6 40mm se dobíjejí bezdrátově a mají snadno odnímatelný řemínek
Zdroj: Chip

Technická data

Samsung Galaxy Watch6


Displej AMOLED / 1,31" / 432 × 432 bodů (330 ppi)

Operační systém Wear OS 4, One UI 5.0

Rozhraní a výbava Bluetooth 5.2, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, sledování spánku, EKG, SpO2, barometr, výškoměr, 300 mAh, IP68

Výdrž na baterii / dobíjení 26:37 h:m / 1:31 h:m

Rozměry a hmotnost (s řemínkem) 38,8 x 40,4 x 9 mm, 53 g

Výbava 1,4

Ovládání 1,3

Výdrž na baterii 2,2

Cena 7 490 Kč

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud