Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Tapo C320WS: bezpečnostní kamera s barevným obrazem i v noci

redakce 07.10.2022

Bezpečnostní kamera od TP-Linku má na rozdíl od svého sourozence s označením C310 jedno zásadní vylepšení. Barevně vidí i v noci.

Kapitoly článku

Model Tapo C320WS má nepatrně větší snímač, který poskytuje i větší rozlišení obrazu. Především se ale snímač vestavěný ve vyšším modelu kamery chlubí technologií Starlight, se kterou má kamera poskytovat zřetelný, barevný obraz i za velmi špatných světelných podmínek.

Připojení a ovládání kamery přes mobilní aplikaci Tapo funguje úplně stejně bezproblémově, jako u dříve testovaného modelu, takže se zaměřme především na obrazový výkon kamery. Ve srovnání s kamerami ve stejné cenové hladině musíme konstatovat, že k přepnutí do nočního režimu ve stupních šedé dojde skutečně až za úplné tmy, takže barevný obraz je k dispozici velmi dlouho.

Pak můžete manuálně aktivovat bílé přisvětlovací diody a mít okolí domu pod dohledem v barvách třeba i o půlnoci. Diody svítící celou noc by ale mohly vadit vašim sousedům. Proto je lepší nechat automatiku přepnout na noční vidění podporované infračervenými diodami, které sice ani zdaleka nemá dosah výrobcem slibovaných 30 metrů, ale blízké okolí domu ohlídá spolehlivě.

Nezvané návštěvníky má vyplašit zvukový alarm, ale jeho výkon sousedy v ulici určitě nevzbudí. Celkově ale odvádí kamera Tapo C320WS velmi dobrou službu a její cena je extrémně příznivá.

Technická data:

Snímač 1/3“
Maximální rozlišení 2 560 × 1 440 bodů / 15 sn./s
Funkce IR diody, detekce pohybu, alarm, časovač záznamu, notifikace, záznam na microSD kartu, obousměrný přenos zvuku, noční vidění Starlight, IP66
Připojení 802.11n Wi-Fi, 100 Mb/s LAN
Kompatibilita Amazon Alexa, Google Assistant
Rozměry a hmotnost 142 × 103 × 64 mm, 200 g
Spotřeba 2,2 W
Cena cca 1800 Kč
CHIP výborný (1,1)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud