Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ThinkPad Helix a IdeaPad Yoga 11S

redakce 08.01.2013

Společnost Lenovo představila dvě nové konvertibilních zařízení – převážně firemní „otočný a odtrhávací“ ThinkPad Helix a miniultrabook IdeaPad Yoga 11S. Obě novinky používají procesory Intel a operační systém Windows 8. Helix má být v prodeji od konce února, Yoga 11S pak prý až od června.

 

 

 

ThinkPad Helix definuje podle Lenova novou generaci mobilních počítačů a je vybaven otočným a odnímatelným displejem („Rip and Flip“), který umožňuje použití čtyřmi různými způsoby. ThinkPad Helix funguje jako výkonný Ultrabook. Pro zvýšení mobility lze 11,6palcový tablet oddělit od základny, čímž se stane nejtenčím plně funkčním tabletem s procesorem Intel Core 3. generace s vPro. Tablet váží 835 gramů a podle výrobce je nejlehčí ve své třídě. ThinkPad Helix umožňuje otočit displej o 180° a zacvaknout jej zpět do základny. Tento režim stojanu přemění Helix do miniaturního kina nebo zařízení pro obchodní prezentace. Odtud mohou uživatelé také displej sklopit a používat jej jako tablet.

Podle výrobce vydrží Helix pracovat na baterii až 10 hodin. Součástí dodávky bude kromě dokovací základny s klávesnicí i stylus. Ovládání přístroje ulehčuje i o 20 procent větším clickpad. 11,6palcový IPS displejem má plné HD rozlišení 1080p. Pro připojení prakticky odkudkoliv přichází ThinkPad Helix s volitelným vysokorychlostním bezdrátovým připojením LTE24 a technologií Near Field Communication (NFC).

IdeaPad Yoga 11S má displej, který lze otočit o 360°a je poháněna procesory 3. generace Intel Core i5. V kombinaci s operačním systémem Windows 8 nabízí uživatelům možnost multitaskingu a použití aplikací ze sady Office. To vše ve štíhlém, pouhých 1,7 cm tenkém rámu. Stejně jako u předchůdce, mohou uživatelé pracovat s Yogou 11S jako s notebookem, nebo mohou displej překlopit úplně dozadu a proměnit ji v tablet. Yogu 11S lze i konvertovat do režimu stojanu nebo stanu pro prezentace či sledování filmů, jelikož je vybavena zvukem Dolby Home Theatre a výkonnou integrovanou grafikou Intel HD.

IdeaPad Yoga 11S je vybavena 11,6palcovým HD IPS displejem, který podporuje vícedotykové ovládání až 10 prsty a je dodávána s funkcí Motion Control, která umožňuje uživatelům jednoduše snímat gesta rukou před webkamerou pro procházení fotografií, videí a dalších dokumentů. Novinka bude k dispozici v stříbrošedé a oranžové barvě.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme