Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Deaktivování nebo odinstalování widgetů

redakce 04.04.2023

Widgety, představené ve Windows 11, patří mezi funkce, bez kterých se mnoho uživatelů snadno obejde. 

Pokud k nim patříte i vy, poradíme vám, jak se této zbytečnosti v prostředí operačního systému rychle zbavit – deaktivovat ji, nebo rovnou odinstalovat.

Nejrychlejší způsob, jak widgety deaktivovat, je prostřednictvím hlavního panelu. Klepněte pravým tlačítkem myši na volné místo na hlavním panelu a vyberte možnost „Nastavení hlavního panelu“. Otevře se vám okno „Nastavení“, kde můžete přepínač vedle položky „Widgety“ nastavit na „Vypnuto“, čímž je z hlavního panelu odstraníte.

Widgety můžete také zcela odinstalovat. Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“, z nabídky zvolte „Terminál (správce)“ a v okně „Řízení uživatelských účtů“ klikněte na „Ano“. Pak do okna Terminálu zadejte příkaz „winget uninstall "Windows Web Experience Pack"“ a stisknutím klávesy [Enter] odinstalujte aplikaci Widgets. V případě potřeby můžete tuto aplikaci znovu nainstalovat. Za tímto účelem zadejte do prohlížeče adresu apps.microsoft.com/store/detail/windows-web-experience-pack/9MSSGKG348SP a klikněte na tlačítko „Získat v aplikaci Store“.

Nelze ale vyloučit, že odinstalované widgety budou po některé z následujících aktualizací funkcí systému Windows 11 automaticky znovu nainstalovány.

6(1)(1)

Widgety ve Windows 11 patří k funkcím, kterých se mnoho uživatelů tohoto systému velmi rádo co nejdříve zbaví | Zdroj: Windows 11


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud