Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Měření ploch, poloměrů a vzdáleností na mapách

Pavel Trousil 21.03.2023

Webová stránka CalcMaps rozšiřuje tradiční Mapy Google o několik užitečných on-line nástrojů, pomocí kterých můžete zadávat oblasti a kružnice a měřit vzdálenost mezi dvěma nebo více body.

Dostaňte se na stránku www.calcmaps.com a přejděte na „Calculate area on Map“. Najděte na mapě místo, kde chcete rozměry vypočítat. Poté několikrát klikněte na mapu a zadejte oblast. Nesprávně nastavené body můžete přesouvat pravým tlačítkem myši. Nad mapou se následně zobrazí plocha, například v metrech čtverečních, a pod ní obvod.

map2-nahled

Na webu Calcmaps si můžete s mapami pohrát a provádět různé výpočty. | Zdroj: screenshot webu Calcmaps.

Kliknutím na „Measure Radius on Map“ umístíte na mapu kruh. Můžete tak například zjistit, co se nachází v určitém okruhu od vašeho domova. Zajímavá je také funkce „Calculate distance on Map“, tedy vzdálenost. Pomocí ní lze na mapu umístit několik bodů a změřit, jaká je mezi nimi vzdálenost. Služba je vhodná také pro výpočet výšek a určení souřadnic místa na mapě. Pomocí tlačítek pod mapou si můžete mapu vytisknout nebo stáhnout obrázek ve formátu PNG do počítače („Download map“).

map1-nahled

Snadno zde napříkald změříte přibližnou plochu. | Zdroj: screenshot webu Calcmaps.

Zdroj: Calcmaps


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme