Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Opečovaný Samsung – jak se starat o baterii a prodloužit tak její životnost

Pavel Trousil 28.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Akumulátory chytrých telefonů časem ztrácejí svou původní kapacitu a po několika letech už může být i poloviční. Telefon pak nevydrží ani den. Majitelé mobilních telefonů Samsung Galaxy ale mohou díky speciální funkci čelit jejich opotřebení a zajistit, aby baterie vydržela déle v dobré kondici.

Kapitoly článku

Akumulátory v moderních chytrých telefonech obvykle vydrží jen asi dva roky, než se jejich výkon začne znatelně zhoršovat. Zatímco bezprostředně po zakoupení vydrží baterie často na celý den provozu, po několika letech jsou často vybité již po několika hodinách.

Jedním z důvodů je běžná lithium-iontová technologie používaná ve většině mobilních telefonů. Tyto baterie mají omezený počet nabíjecích cyklů, který se často pohybuje jen kolem 2000. Nabíjecím cyklem se rozumí úplné nabití baterie z určité úrovně na 100 %. Po přibližně 2000 nabíjecích cyklech se výkon baterie znatelně sníží.
 

Mohlo by vás zajímat

Chcete-li však udržet maximální kapacitu akumulátoru co nejdelší dobu, můžete v moderních smartphonech Samsung se systémem Android 12 a vyšším aktivovat speciální funkci. To znamená, že mobilní telefon již následně nebudete nabíjet na 100 procent kapacity, ale na oplátku tak dlouhodobě zvýšíte životnost baterie.

Samsung
Aktivováním funkce "Chránit baterii" podstatně prodloužíte život baterie smartphonu Samsung Galaxy.
Zdroj: Screenshot Android na Samsungu, redakce

Chraňte baterii: Jak prodloužit životnost smartphonu Samsung

Za tímto účelem stačí v nastavení softwaru aktivovat funkci "Chránit baterii". Baterie se pak bude nabíjet pouze na 85 % své celkové kapacity a nedojte tak ke spotřebě celého nabíjecího cyklu.

  1. Nejprve přejděte do nastavení (ozubené kolečko)
  2. Poté přejděte na položku "Péče o baterii a zařízení"
  3. Klepněte na ukazatel zbývající baterie a přejděte na konec
  4. Klepněte na "Další nastavení baterie" a aktivujte funkci "Chránit baterii" ve spodní části zobrazené stránky
     

Zdroj: text redakce


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud