Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Microsoft 365: oprava nefunkčních Office aplikací z Microsoft 365

redakce 04.05.2021

Uživatelé, kteří si předplatili službu Microsoft 365 (dříve Office 365), často zaznamenávají problém, kdy jejich kancelářské programy náhle odmítají správně fungovat. Projevuje se to tak, že se Word, Excel, Outlook a další aplikace odmítají spustit.

Namísto spuštěných aplikací se objeví pouze úvodní obrazovka a systém poté zobrazí chybovou zprávu s kódem »(0xc0000142)«. Tato chyba se obvykle objevuje po instalaci aktualizace systému Windows 10. Dobrou zprávou je, že tento konkrétní problém můžete vyřešit i bez ztráty nastavení kancelářských aplikací. Zabere to však nějaký čas.

Restartujte počítač a přejděte do klasických Ovládacích panelů, které vyvoláte z nabídky »Start | Systém Windows | Ovládací panely«. V zobrazení dle kategorií přejděte do části »Programy« a vyberte položku »Odinstalovat program«. Pokud je aktivní jiné zobrazení, měli byste kliknout na možnost »Programy a funkce«. V seznamu nainstalovaných aplikací najděte položku »Microsoft 365 - cs-cz«, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte možnost »Změnit«. Kliknutím na »Ano« potvrďte další postup.

Následný dialog vám nabídne dvě možnosti: »Rychlá oprava« a »Online oprava«. Doporučujeme vám vybrat možnost online opravy, i když to trvá podstatně déle, protože při použití této konkrétní metody se stáhne a nainstaluje nejnovější verze Office aplikací. Pomocí možnosti » Opravit« spusťte operaci, která může určitě trvat 30 i více minut.

tip-opravaoffice

Oprava Office aplikací: když aplikace z Microsoft 365 odmítají pracovat správně, můžete je snadno opravit. | Zdroj: Windows 10


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme