Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro Microsoft Outlook: integrace kalendáře z Googlu do aplikace Outlook

Pavel Trousil 18.10.2022

Mnoho uživatelů systému Android si spravuje soukromé schůzky pomocí Kalendáře Googlu, který je už instalován ve výchozím nastavení jejich smartphonu. Ale pro pracovní účely často používají aplikaci Outlook. Oba kalendáře se ale dají snadno propojit.

Nejprve se pomocí prohlížeče přihlaste do kalendáře Googlu. Najdete ho na adrese calendar.google.com. Poté klikněte na tři tečky vpravo od kalendáře, který chcete integrovat do aplikace Outlook, a vyberte možnost „Nastavení a sdílení“. Přejděte dolů na položku „Integrovat kalendář“.

calendarjoining

Kalendáře Google a Outlooku v prostředí Androidu se dají snadno propojit. | Zdroj: Android

Klikněte na ikonu „Zkopírovat do schránky“ u položky „Tajná adresa ve formátu iCal“. Potvrďte bezpečnostní poznámku tlačítkem „OK“. Nyní spusťte aplikaci Outlook. Vyvolejte „Soubor | Nastavení účtu“. Otevře se nové okno. Přepněte na kartu „Internetový kalendář“. Poté klikněte na tlačítko „Nový“ a pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [V] vložte iCal adresu ze schránky. Potvrďte tlačítkem „Přidat“.

Nyní v dialogu „Možnosti odběru“ zadejte za „Název složky“ název, například „Kalendář Google“, a klikněte na „OK | Zavřít“. V aplikaci Outlook přepněte vlevo dole na „Kalendář“ a v části „Ostatní kalendáře“ zaškrtněte políčko před „Kalendář Google“. Synchronizujte nové události nahoře pomocí „Odeslat/přijmout | Odeslat/přijmout všechny složky“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud