Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro Windows 10: jak zvýšit počet připnutých položek v kontextové nabídce Průzkumníku

redakce 17.10.2022

V operačním systému Windows 10 se po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu Průzkumníku souborů na hlavním panelu zobrazí seznam složek, které můžete rychle otevřít.

Na seznamu se zobrazují často používané složky a také položky, které jsou v Průzkumníku připnuty pod nabídkou „Rychlý přístup“. Je v tom ale háček. Bez ohledu na to, kolik položek máte připnuto v sekci „Rychlý přístup“ v Průzkumníku souborů, zobrazí se na seznamu v kontextové nabídce tlačítka na hlavním panelu maximálně 13 položek. Pokud vám tento počet nestačí, můžete tento limit zvýšit pomocí zásahu do registru.

Stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R], do okna „Spustit“ zadejte „regedit“ a kliknutím na „OK“ otevřete Editor registru. V něm pak přepněte k položce „HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/Advanced“, klikněte pravým tlačítkem myši v pravé části okna a z kontextové nabídky vyberte možnost „Nový | Hodnota DWORD (32bitová)“.

windowsregistry

Rozšíření kontextové nabídky: pomocí úpravy registru Windows můžete sami určit, kolik položek bude možné připnout do kontextové nabídky Průzkumníku souborů. | Zdroj: Registr Windows

Novou hodnotu pojmenujte „JumpListItems_Maximum“ a rozklikněte ji. V nabídce „Číselná soustava“ aktivujte předvolbu „Desítková“ a jako „Údaj hodnoty“ zadejte požadovaný počet položek připnutých v kontextovém menu tlačítka Průzkumníku. Může to být například 18 nebo třeba 20.

Změna se provede okamžitě po kliknutí na „OK“, takže můžete ihned zkontrolovat, zda zvolený počet připnutých položek odpovídá vaší představě. Pokud chcete zvýšit počet připnutých položek v kontextové nabídce pro všechny uživatele počítače, musíte vytvořit a upravit záznam „JumpListItems_Maximum“ v klíči „HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/Advanced“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud