Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Windows 11: jak si aktivovat integrovanou ochranu proti phishingu

Jiří Palyza 29.08.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

V zatím poslední velké aktualizaci Windows 11 (22H2) Microsoft do tohoto operačního systému integroval i další bezpečnostní prvek. Měl by nás chránit před podvodnými e-maily, které se z nás snaží vylákat osobní údaje nebo přimět k instalaci škodlivého kódu.

Nové bezpečnostní opatření má mimo jiné zabránit ukládání hesla k účtu Microsoft na nezabezpečených místech. Tím se myslí například v dokumentech aplikace Word nebo v poznámkovém bloku OneNote. Protože je ale tato funkce ve výchozím nastavením deaktivována, musíte si ji zapnout sami.

Ochrana proti phishingu ve Windows 11
Doporučujeme opatrnost: ochrana proti phishingu integrovaná ve Windows 11 vás varuje, pokud budete chtít ukládat hesla v nezabezpečených formátech.
Zdroj: Windows 11

Stisknutím klávesové zkratky [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Soukromí a zabezpečení | Zabezpečení Windows | Spustit Zabezpečení Windows“. V nově otevřeném okně pokračujte na „Řízení aplikací a prohlížečů“ a pak na pravé straně dalšího okna klikněte na modře podbarvený odkaz „Nastavení Ochrany na základě reputace“. Nakonec v části „Ochrana před phishingem“ aktivujte možnost „Upozornit mě na nebezpečné úložiště hesel“ a změnu nastavení potvrďte kliknutím na „Ano“ v automaticky otevřeném okně „Řízení uživatelských účtů“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud