Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Snadné přenášení souborů mezi počítačem a smartphonem

Pavel Trousil 23.07.2023

Funkci Sdílení nablízko (Nearby Share) známou z telefonů už lze používat i mezi chytrým telefonem a počítačem se systémem Windows. Uživatelé si mohou tento nástroj stáhnout ze stránek Googlu a pak jednoduše bezdrátově posílat například fotografie, videa a dokumenty mezi PC a telefonem.

Odesílejte a přijímejte fotografie, dokumenty a další informace mezi zařízeními se systémem Android a počítači se systémem Windows. Chcete-li tuto funkci používat, nainstalujte si do PC aplikaci Nearby Share pro Windows (Sdílení nablízko od Glooglu).

share6-nahled

Program Nearby Share je připraven přijímat obrázky z chytrého telefonu. | Zdroj: Screenshot nearby Share

Aplikace je určena pro počítače s 64bitovou verzí systému Windows 10 a vyšší. Zařízení ARM nejsou zatím podporována. Na počítači musí být přítomné a zapnuté Bluetooth a Wi-Fi. Po instalaci je potřeba se přihlásit ke svému Google účtu a vybrat, s kým bude možné výměnu dat uskutečnit. Odesílat soubory mohou buď všichni, pouze vaši přátelé a rodina, nebo jen vaše vlastní zařízení.
share4-nahled

Na telefonu stačí vybrat soubor a bezdrátově ho poslat. | Zdroj: Screenshot Nearby Share

Pak už stačí vybrat požadované dokumenty a poslat je z telefonu do počítače, nebo obráceně. V případě smartphonu vyberete dokumenty, kliknete na ikonu sdílení a zvolíte „Sdílet nablízko“. Pokud je počítač v blízkosti, telefon ho najde a pošle na něj dokumenty.
share2-nahled

A už je v počítači. | Zdroj: Screenshot Nearby Share

V případě počítače stačí do desktopové aplikace „Sdílení na blízko od Googlu“ přetáhnout požadované dokumenty a poslat je do smartphonu. Snadno si tak odnesete potřebné dokumenty ve smartphonu a nemusíte si je posílat e-mailem, nebo ukládat do cloudu a podobně.
Zdroj: Google

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme