Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy: jak přejmenovat několik souborů najednou a novinky oblíbeného správce obrázků od FastStone

Pavel Trousil 19.09.2022

Občas můžete narazit na potřebu přejmenování většího množství souborů. Pomocí nástroje Advanced Renamer to jde snadno a rychle. Oblíbený správce obrázků s možností úprav od FastStone získal aktualizaci. Vývojáři se soustředili hlavně na zlepšení rychlosti.

V jednom z předchozích tipů jsme si ukázali, jak získat obrázky z pozadí, které systém Windows používá pro přihlašovací obrazovku. Pokud je jich mnoho, je přejmenování po jednom příliš časově náročné a nudné. Místo toho můžete použít bezplatný nástroj Advanced Renamer.

Po instalaci nástroje je další práce s ním vcelku intuitivní. Označte všechny soubory, které chcete přejmenovat, myší a přetáhněte je do otevřeného okna Advanced Renameru. Poté zadejte hodnotu „<jméno>.<typ souboru>“ v části „New filename“ vlevo. Poté změňte názvy souborů pomocí „Start Batch | Rename | Yes | OK“.

screen-aren-3-87-002

Snadné přejmenování: pokud chcete měnit název více souborů, vezměte si k ruce pomocníka. | Zdroj: Advanced Renamer

Advanced Renamer navíc nabízí mnoho dalších možností hromadného přejmenování souborů. Tipy "jak na to", ale pouze v angličtině, najdete v nabídce v části „Help“.

FastStone Image Viewer: nová verze včetně přenosné

fast

Správce fotografií: nová verze populárního prohlížeče obrázků je dostupná i v přenosné verzi. | Zdroj: FastStone

Populární prohlížeč a správce obrázků spojený s možností úprav, FastStone Image Viewer, se po delší době dočkal aktualizace. Autoři zapracovali především na rychlosti spuštění i samotné práce a využili lepší databázový engine s vyšším výkonem, kapacitou a spolehlivostí. Přidán byl nástroj „Předběžné skenování složek do databáze miniatur“, který také práci zrychlí, a dále například systém hodnocení pomocí hvězdiček, nebo podpora více obrazovek.

Uživatelské rozhraní se příliš nezměnilo a zůstává konzervativní ještě z dob Windows XP. Kromě klasické verze, kdy je potřeba program instalovat, si můžete stáhnout i verzi přenosnou. Tu není třeba instalovat a uložit si ji můžete třeba na USB flash disk.

Zdroj: Advanced RenamerFastStone


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme