Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na Vánoce 2022: vybíráme nejlepší herní myši pod stromeček

Jakub Fišer 22.11.2022

Vánoce se kvapem blíží a elektronika se zdá jako dobrý nápad na dárek. Pokud vybíráte herní myš, doporučíme vám tři kousky v různých cenových patrech, kterými potěšíte hráče každého věku.

Kapitoly článku

Protože ekonomická situace se v Česku nevyvíjí dobře, snažili jsme se hledět zejména na poměr ceny a výbavy. Začínáme myší do 500 Kč, následně do 1000 Kč a pak do 2000 Kč pro zákazníky, kteří šetřit nemusí. A ještě jedná poznámka – je až podivuhodné, jak velké procento trhu s herními myšmi zabírá švýcarsko-americká firma Logitech.

Herní myš do 500 Kč

Jako nejzajímavější zařízení z ranku herních myší s cenou pod 500 Kč jsme vybrali Connect IT Doodle Mouse. Zcela upřímně, nejde o žádnou hitparádu, ale na druhou stranu nestojí ani 400 Kč včetně DPH.

Doodle Mouse je drátová, což je jistě důležité říct. Délka kabelu je 1,8 metru, je více méně určena spíše pro praváky a nabízí kromě pestrobarevného podsvícení také 6 tlačítek včetně posuvného kolečka. Podle výrobce je kompatibilní s Windows 7, 10 a 11. Pokud by vám hodně vadil kabel, můžete si dopřát i bezdrátovou variantu za 600 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Connect IT / YouTube

Herní myš do 1000 Kč

Když pár stovek přihodíte, začíná už být situace velmi zajímavá. Bezdrátová herní myš Logitech G305 Recoil se chlubí například odezvou 1 milisekunda, 6 plně programovatelnými tlačítky (opět včetně kolečka), nízkou hmotností 99 gramů a také solidní výdrží 250 hodin na jedno nabití.

Ale pozor – myška neobsahuje dobíjecí akumulátor, musíte do ní totiž vkládat klasickou tužkovou AA baterii. Připojení probíhá přes USB-A dongl, díky kterému G305 Recoil připojíte k Windows 7/8/10/11 i macOS. A cena? K mání je za 1000 korun včetně DPH a na výběr máte z pěti sympatických barev (černá, bílá, modrá, fialová, tyrkysová).

| Zdroj: Logitech G / YouTube

Herní myš do 2000 Kč

A aby se to nepletlo, tak ještě jednou firma Logitech. Zcela upřímně, velmi zajímavá situace začíná být až kolem ceny 3000 Kč, do 2000 Kč však můžete mít třeba Logi G502 Lightspeed. Tato již notně profesionálně vypadající myš má velmi přesný senzor Hero s citlivostí až 25 600 DPI. Odezva je blesková, opět 1 milisekunda.

Myš nabízí lehoučké podsvícení, ale nic drakonického. V závislosti na používání a “podsvícení” vydrží 50 až 60 hodin na jedno nabití a tato myš konečně podporuje klasický nabíjecí akumulátor, žádné tužkovky. Doplním, že je k dispozici až 10 plně programovatelných tlačítek a cena je 2000 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Logitech G / YouTube

Zdroj: Logitech, Connect IT


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme