Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro Android: doprava v okolí v Mapách Google a jak hlásit problémy na trase v aplikaci Mapy.cz

redakce 14.12.2022

Mapy Google neustále přidávají nové funkce a vylepšení. Představíme vám chytrý widget, který přímo na domovské obrazovce ukáže, jak je ve vašem aktuálním okolí hustá doprava. Nové funkce získává také oblíbená aplikace Mapy.cz od Seznamu.

Kapitoly článku

Praktický widget pro Mapy Google požaduje zvýšená oprávnění při používání informace o aktuální poloze zařízení. Nevystačí si s běžným oprávněním „Povolit jen při používání aplikace“, ale musí mít nastaveno „Povolit vždy“ – ale k tomu se ještě dostaneme. Začněte tím, že přidržíte prst na volném místě domovské obrazovky a pak přejdete do nabídky widgetů. Pak najděte widget „Provoz v okolí“ aplikace Mapy Google a umístěte jej na obrazovku.

googlemaps

Kde to stojí: nový widget androidové verze aplikace Mapy Google ukazuje výřez mapy s dopravní situací ve vašem okolí.| Zdroj: Mapy Google

Widget je celkem velký a nastavením rozměrů jej můžete ještě roztáhnout. Po umístění widgetu se na něm zobrazí hlášení „Mapy potřebují vaši polohu“. Klepněte na mapu a v otevřené aplikaci Mapy Google pokračujte na „Nastavení“. Dále klepněte na „Oprávnění | Poloha“ a zde aktivujte výše zmíněnou předvolbu „Povolit vždy“. Pak už se můžete vrátit na domovskou obrazovku vašeho smartphonu, kde ve widgetu „Provoz v okolí“ uvidíte výřez mapy vašeho okolí se znázorněním aktuální hustoty dopravy.

Hlášení problémů na trase v aplikaci Mapy.cz

mapy-cz

Upozorněte ostatní: aplikace Mapy.cz se dočkala funkce známé například z navigace Waze – hlášení mimořádných událostí na trase. | Zdroj: Mapy.cz

Nové funkce získává také oblíbená aplikace Mapy.cz od Seznamu. Aktuálně jde o funkci, kterou dobře známe především z navigace Waze, tedy možnost přidávat do mapy oznámení o mimořádných událostech na trase, po které se necháváte navigovat. Upozorníte tím ostatní uživatele aplikace Mapy.cz, že si mají dát na cestě pozor.

Pro přidání upozornění je nutné mít v aplikaci Mapy.cz spuštěnou navigaci. Pak už stačí jen klepnout na zelenou ikonu se symbolem „+“ v pravé dolní části a zvolit typ upozornění. Ostatní řidiče můžete varovat například před uzavírkou, pevným radarem, dopravním omezením nebo třeba před úsekem silnice, který se právě upravuje. Možnost sbírat za upozornění body, jako v aplikaci Waze, (zatím) chybí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme