Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro Obchod Play: výběr relevantních recenzí a jak na hromadné instalace aplikací

redakce 12.09.2022

Obchod Play patří k základní výbavě androidových telefonů a tabletů. Představuje jediný oficiální zdroj aplikací, ale také místo, kde se dá utratit hodně peněz. Ukážeme vám dva triky pro Obchod Play, které je dobré znát.

Kapitoly článku

Při výběru nových aplikací pro váš androidový telefon či tablet se určitě vyplatí nahlédnout i do recenzí a hodnocení ostatních uživatelů. Můžete tak rychle zjistit, jestli aplikace skutečně dělá to, co slibuje, a jestli se tedy vyplatí si ji instalovat a třeba i zaplatit.

Uživatelé také často upozorní na chyby v nové verzi aplikace a vy můžete ještě včas zastavit aktualizaci. U oblíbených aplikací ale mohou být i tisíce, nebo dokonce stovky tisíc recenzí, což samozřejmě hodně komplikuje možnost dozvědět se nějaké relevantní informace. Funkce Obchodu Play ale umožnují vybrat si z recenzí ty nejdůležitější.

install(1)

| Zdroj: Obchod Play, Řazení recenzí

K výběru relevantních recenzí se dostanete z popisu zvolené aplikace, když klepnete na počet recenzí v levé horní části, hned pod ikonou aplikace. Otevře se přehled recenzí, kde kromě základních filtrů jako „Vše“, „Pozitivní“ a „Kritické“ v pravé horní části nechybí ani tlačítko pro podrobnější třídění recenzí. Nabídka, která se otevře, umožňuje řazení recenzí podle nejrelevantnějších nebo nejnovějších, a také omezit výběr recenzí na ty, které se týkají aktuální verze aplikace, nebo stejného zařízení, jako používáte vy sami. Google také automaticky upřednostní recenze v češtině.

Obchod Play: hromadná instalace aplikací

install

| Zdroj: Obchod Play, Správa aplikací a zařízení

Jednou z nepříjemných operací při pořízení nového mobilu je také instalace všech používaných aplikací. Někdo to může brát jako příležitost pročistit si mobil od nepoužívaných zbytečností, jiní majitelé ale mohou mít svůj telefon tak dokonale vyladěný, že i na novém přístroji chtějí používat identickou výbavu.

Existují přitom dvě možnosti, jak si usnadnit instalaci většího množství dříve používaných aplikací. Tou první je zálohování konfigurace telefonu v rámci účtu Google, kdy vám Android během úvodí instalace nového telefonu nabídne i možnost stažení aplikací, které jste používali v tom předchozím. Ke svým oblíbeným aplikacím se ale můžete vrátit i kdykoli později.

Otevřete si Obchod Play a klepněte na ikonu vašeho účtu vpravo nahoře. V hlavní nabídce pokračujte na „Správa aplikací a zařízení“ pak přejděte na kartu „Správa“. Zde najdete seznam všech aplikací instalovaných ve vašem zařízení, ale vás zajímají především ty, které instalované nemáte. Proto z volby „Nainstalováno“ přejdete na „Nenainstalováno“.

Tím se dostanete k seznamu všech aplikací, které jste si v rámci vašeho účtu Google z Obchodu Play kdy instalovali. Aplikace k instalaci pak stačí označit a hromadně je stáhnout. Šikovné je setřídit si seznam podle „Nedávno přidané“ spíše než podle názvu, abyste se rychle dostali k aplikacím, které jste si do předchozího zařízení instalovali jako poslední.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud