Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro Windows 10: zjištění data instalace operačního systému a zastavení automatického spouštění Teams

redakce 17.11.2021

Chcete zjistit, kdy byla do počítače nainstalována aktuálně spuštěná verze systému Windows 10? Žádný problém, příkaz „systeminfo“ vám s tím pomůže. Teams mají ve výchozím nastavení automatické spouštění, jak to změnit?

Pokud zkoumáte, kdy přesně byla do počítače instalována aktuálně spuštěná verze Windows, otevřete příkazový řádek, například zadáním „cmd“ do vyhledávacího pole, a klikněte na „Příkazový řádek“ v seznamu nalezených aplikací. Zadejte příkaz „systeminfo“ a stiskněte klávesu [Enter]. Po několika sekundách se zobrazí systémové informace.

Vyhledejte řádek „Original Install Date“ (Datum původní instalace) a zde zjistíte hledané datum a čas, například 23.08.2020, 17:47:51. Druhou možností je zadání příkazu „wmic os get installdate“. Výstup však není tak přehledný – v našem případě se dozvíte datum instalace ve formátu „20200823174751“.

installdate-1

Jak stará jsou vaše Windows? Pomocí příkazového řádku nebo PowerShellu snadno zjistíte datum instalace operačního systému Windows 10. | Zdroj: Windows 10/Příkazový řádek

Microsoft Teams: zastavení automatického spouštění aplikace

Aplikace Microsoft Teams má ve výchozím nastavení povoleno automatické spouštění po startu systému Windows. Pokud však tento nástroj nepoužíváte pravidelně nebo chcete mít alespoň o víkendech klid, můžete automatickému spuštění zabránit. V okně aplikace Microsoft Teams klikněte na ikonu v pravém horním rohu s iniciálami vašeho uživatelského účtu a z nabídky zvolte „Nastavení“. V levém sloupci klikněte na položku „Obecné“, přejděte do části „Aplikace“ a zrušte označení položky „Automaticky spouštět aplikaci“.

Poznámka: Automatické spouštění aplikace Microsoft Teams lze samozřejmě zakázat také prostřednictvím Správce úloh v registru. Uvedený způsob je však nejjednodušší.

teams-1

Zákaz automatického spouštění: jestliže nepoužíváte Microsoft Teams příliš často, možná budete chtít zakázat automatické spouštění této aplikace. | Zdroj: Windows 10/Nastavení


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme