Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Toshiba rozšiřuje nabídku videokamer Camileo o řadu SX

redakce 19.04.2010

Toshiba Computer Systems oznámila uvedení dvou malých videokamer ze své nové řady Camileo SX. Modely Camileo SX500 a Camileo SX900 jsou štíhlé digitální videokamery nabízejí propracovaný soubor funkcí pro práci s videem, jsou vybaveny optickým zoomem a velkou světelnou citlivostí.

Model Camileo SX500 má 5násobný optický zoom a CMOS obrazový senzor s rozlišením 10 megapixelů. Pro snížení roztřesení obrazu je Camileo SX500 vybavena vestavěným elektronickým stabilizátorem obrazu. Citlivost 4 luxy umožňuje snímat obraz i v příšeří. Videokamera Camileo SX500 zaznamenává videa s nastavitelným rozlišením až do kvality Full HD (1920 x 1080i/p) a lze ji rovněž použít jako digitální fotoaparát, který snímá fotografie s rozlišením až 4000 x 3000 pixelů při poměru stran 4:3 nebo 4480 x 2520 pixelů s poměrem stran 16:9.

Camileo SX900

Model Camileo SX900 posouvá kvalitu obrazu na vyšší úroveň, protože nabízí 9násobný optický zoom a světelnou citlivost 3 luxy, která umožňuje snímat video i v nepříznivých světelných podmínkách interiéru bez použití dodatečného osvětlení. Tyto technické parametry jsou vměstnány do štíhlého těla silného pouhých 33 mm.
Obě nové videokamery podporují nejnovější SD paměťové karty a umožňují použití i SDXC karet s kapacitou až 64 GB, což poskytuje dostatečný prostor pro uložení až sedmi hodin záznamů ve  Full HD rozlišení.

Editace a správa

Nové modely integrují celou řadu základních střihových funkcí pro editaci videa a fotografií přímo v kameře bez nutnosti použít PC. Mezi tyto funkce patří: střih/spojení umožňující zpracování videozáznamu, vestavěné funkce pro odstranění efektu červených očí a korekce kontrastu. Nové videokamery Camileo se budou dodávat s plnou verzí softwaru Arcsoft MediaImpression 2.

Široké možnosti připojení

Videokamery Camileo SX500 a Camileo SX900 se připojují k notebookům a televizorům pomocí rozhraní HDMI (High Definition Multimedia Interface) nebo USB 2.0, k dispozici je rovněž kompozitní video výstup (PAL, NTSC). Kabely pro propojení přes USB, HDMI a analogový video výstup jsou součástí dodávky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud