Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Třetí generace LED technologie

redakce 01.03.2011

Nové tiskárny společnosti OKI budou vybaveny inovovanou tiskovou LED technologií. Zařízení jsou díky ní kompaktnější a jejich ekonomický provoz má podle výrobce méně zatěžovat životní prostředí.

Společnost OKI celosvětově proslula právě díky zavedení víceúrovňové technologie LED, kterou používá u většiny svých tiskáren a multifunkčních zařízení. Technologii LED u OKI vyvíjejí již více než 20 let. Tyto zkušenosti umožnily další inovace, díky kterým byly v průběhu loňského roku na trh uvedeny modely využívající technologii LED třetí generace. Konkrétně se jedná o barevné tiskárny a multifunkce řad C300/500, černobílé tiskárny série B400, barevné A3 tiskárny řady C800.

 

Uvedení technologie LED na trh počítačových tiskáren a multifunkčních zařízení mělo úspěch i díky tomu, že oproti konkurenčním laserovým modelům přináší řadu výhod:

 

Spolehlivost

Tato technologie na rozdíl od laserového tisku neobsahuje žádné analogové prvky přenosu obrazu. Je natolik spolehlivá, že OKI dává na LED tiskovou hlavu doživotní záruku. Laser vykresluje obraz zleva doprava, zatímco LED tiskárny zpracovávají celý řádek najednou, takže pracují rychleji.

 

Kvalitní „High Definition“ výstupy

OKI ve svých tiskárnách používá tzv. víceúrovňovou technologii tisku. Zjednodušeně řečeno, každý obrazový bod může být nejen vybarven jednou ze čtyř základních barev CMYK, ale je možné také rozhodnout o intenzitě jejich odstínu. Nejmodernější LED technologie dokáže pracovat až s 32 odstíny barev CMYK v každém bodu. Díky vysokému rozlišení 1200×600 dpi je na každém čtverečním milimetru více než 1100 takových bodů. Výsledkem jsou velmi jemné barevné přechody, přirozené barevné podání a ostřejší a jasnější detaily.

 

Kompaktní rozměry

U nových tiskových hlav použila OKI k uchycení svítivých diod tenkou epitaxní vrstvu, čímž se podařilo zmenšit počet propojení v čipu a zredukovat jeho velikost o 22 procent. Výsledkem jsou ještě kompaktnější modely, které co do velikosti i výkonnosti úspěšně konkurují laserovým tiskárnám.

 

Úspora a šetrnost k životnímu prostředí

V režimu hlubokého spánku dosahují nové modely spotřeby energie i méně než 1,1 W (což je ekvivalent malé LED autožárovky) oproti 5,0 W, které v režimu stand-by spotřebují laserová zařízení. Díky režimu ECO Mode navíc tisknou rychleji a levněji úlohy o rozsahu do dvou stránek.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud