Přejít k hlavnímu obsahu

TrustPort Total Protection 2014

Martin Kučera 11.12.2013

Nejvyšší bezpečnostní výbava od výrobce TrustPort: Antivirus a antispyware. Internetová ochrana. Inteligentní firewall. Ochrana dat šifrováním. Spolehlivá skartace dat. Řízení přístupu. Správce hesel. * Uveřejněno na Chip DVD 01/14

box-trust250 Plná verze TrustPort Total Protection 2014 z Chip DVD přináší maximální zabezpečení vašeho počítače proti malwaru, online hrozbám a zneužití soukromých dat. Program ochrání počítač před viry a spywarem, a to na všech vstupních bodech počítače. Prověřuje elektronickou poštu a webové stránky, aby odhalil nebezpečný nebo nežádoucí obsah. Umožňuje spolehlivou ochranu citlivých dat šifrováním a nevratně skartuje již nepoužívané důvěrné soubory. Program obsahuje unikátní vícenásobnou skenovací technologii, obsahující několik osvědčených motorů (AVG, BitDefender, DoctorWeb, VirusBlokAda a GFI), díky níž je zaručena vysoká detekce malwaru. Program přináší i unikátního správce hesel – Portunes, který slouží pro ochranu citlivých údajů uživatelů, jako jsou informace o číslech kreditních karet, číslech bankovních účtů, uživatelských jménech a heslech apod. Údaje jsou synchronizovány s přenosnými zařízeními přes cloudové úložiště. Aplikace je kompatibilní i s iPhony a telefony s OS Android.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu TrustPort Total Protection 2014 v ceně 950 Kč, kterou můžete po jednoduché internetové registraci používat celý rok od instalace. Jde o nejvyšší verzi produktu, která je nyní prodávána. Tato akce je určena pro nekomerční použití. Firemní zákazní najdou potřebné produkty na stránkách výrobce.

  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • On-line registrace
obr-01

TrustPort Total Protection: Přehledné konfigurační prostředí, které dává možnost rychlé kontroly nastavení.

Hned po prvním startu TrustPort rozpozná připojené sítě a případně konfliktní bezpečnostní aplikace, u kterých vám nabídne vypnutí jejich rezidentní části. TrustPort si okamžitě stahuje antivirové updaty a není jej potřeba nijak nastavovat. Od tohoto okamžiku je váš počítač pod kontrolou. Ovládání programu se snadno provádí prostřednictvím druhého tlačítka myši nebo pomocí ikony TrustPort v oznamovací oblasti Windows (na systémové liště vpravo dole). Program je přednastaven pro běžné použití a není třeba se zabývat detailním nastavování. Specialisté však určitě rádi využijí možnost ovládání jednotlivých parametrů.

Antivirus a antispyware

Program používá klasické skenování i heuristickou analýzu, aby zneškodnil libovolný malware, který by se mohl dostat do počítače z internetu nebo výměnného média. Špičkové skenovací motory zajišťují detekci škodlivých kódů blížící se magické hranici sta procent. Nastavení umožňuje ovládat následující funkce: Kontrola na vyžádání - Užitečný skenovací nástroj, který používá několik různých technik k detekování virů a dalších potenciálně nebezpečných programů ve vašem počítači. Karanténa - Pracuje jako bezpečná schránka pro infikované a potenciálně nebezpečné soubory. Plánovač - Umožňuje plánovat skenování vybraných souborů a adresářů v určeném čase. Skenovací motory - Umožňuje detailní nastavení parametrů jednotlivých skenovacích motorů, jejich pořadí a použití. Aktualizace - Tato záložka umožňuje nastavení automatických a ručních aktualizací virových motorů a definic.

Ochranné štíty chrání odlišnou oblast potenciálního útoku. Nastavit lze následující parametry: Ochrana v reálném čase - Poskytuje ochranu v reálném čase před viry a škodlivými programy a to tak že zkoumá prováděné souborové operace. E-mailová ochrana - Tento Štít kontroluje viry, škodlivý kód a spam v emailech během jejich stahování přes POP3 protokol. Firewall - Integrovaný firewall slouží k odlišení legitimních a nelegitimních spojení mezi počítačem a internetem. Program automaticky povolí internetovou komunikaci běžně používaným aplikacím. V případě neznámých nebo podezřelých programů se však dotáže uživatele na povolení nebo zakázání spojení. Ochrana procházení webu - Slouží k ochraně před viry a škodlivým kódem během procházení Internetu a stahování souborů. Aplikační inspektor - Kontroluje chování aplikací a ověřuje potenciálně nebezpečné operace.

obr-02

Integrace do nabídky Windows: Pomocí pravého tlačítka myši se lze bleskově dostat k šifrování, kontrole souborů a aplikací.

Šifrování a skartace dat

Bezpečné skartování umožňuje mazat vaše soubory a adresáře bezpečně. Stejně tak je možné mazat některé soubory v systému, které obsahují soukromá data v čitelné podobě, např. cookiees, dočasné soubory, záznamy historie, odpadkový koš, apod. Nastavení - Zde je možné nastavit volby pro bezpečné skartování. Je možné vybrat skartovací metodu a možnost vytváření souboru s hlášením. Skartovat nyní - Zde můžete skartovat různé systémové soubory. Je možné skartovat dočasné soubory Internetu, cookiees dočasné systémové soubory, historie Internetu, historie spouštění aplikací a historie dokumentů. Nouzové skartování - Nouzové skartování umožňuje rychlé spuštění skartování předdefinovaných souborů a adresářů bez jakéhokoliv upozornění. Skartování se spouští pomocí horké klávesy, kterou je možné nastavit.

K dispozici jsou dva způsoby šifrování souborů. Pro bezpečné zálohování dat je vhodné jejich uložení do šifrovaného archivu, pro každodenní bezpečnou práci s nimi jejich uchovávání na šifrovaném disku. Kromě toho program dovede nevratně skartovat citlivá data, která již nebudou používána. Stránka nastavení šifrování umožňuje nastavení nástrojů, které slouží pro vytváření šifrovaných archívů a také pro vytváření a správu šifrovaných disků. Disky - Tento produkt ukládá vaše soubory a adresáře bezpečně šifrovaných logických disků, které mohou být kdykoliv připojeny, a nebo odpojeny. Archívy - Tento produkt ukládá vaše soubory a adresáře bezpečně do šifrovaných balíčků. S takovými balíčky je možné velmi jednoduše manipulovat a distribuovat je.

Síťové nástroje

TrustPort sjednocuje sadu síťových nástrojů, které mohou být použity správcem pro zobrazení informací o síťovém provozu a také pro identifikaci případných problémů se sítí. Statistika sítě - Zobrazuje přehled o příchozích a odchozích paketech a počet bajtů, které projdou přes síťové rozhraní počítače. Sledování provozu - Slouží pro zobrazení přehledu síťové komunikace. Výstup může být volitelně konfigurován. Ping - Tento malý nástroj testuje dostupnost sítě. Nástroj zobrazující vlastníky internetových domén a IP adres.

obr-03

K šifrování připraven: TrustPort umožňuje vytváření šifrovaných souborů a adresářů nebo rovnou celých disků.

Kontrola přístupu

TrustPort přenáší ochranu vašich dat na novou úroveň. Umožňuje omezit přístup k vybraným systémovým zařízením, např. flash diskům nebo externím pevným diskům. Lze přidělit různá uživatelská práva jednotlivým cílům. Zejména firemní zákazníci mohou ocenit funkci kontroly přídavných zařízení jako velkou výhodu. Menu Kontrola přístupu sjednocuje sadu nástrojů, které slouží k omezení uživatelského přístupu k zařízení počítače. Rodičovský zámek - Umožňuje blokování obsahu nevhodných stránek pro jednotlivé uživatele. Webové stránky můžou být blokovány použitím jejich URL adresy nebo pomocí kategorií. Jednotky a složky - Je možné přidat logický disk nebo složku, která má být ovlivněna nastavením přístupu pomocí výchozího profilu nebo určením profilu uživatele. Zařízení - Umožňuje aktivní správu přístupu uživatelů k zařízení jako jsou například USB disky, CD/DVD, Bluetooth, čtečky paměťových karet a další multimediální úložná zařízení. Ochrana automatického spouštění - Seznam všech připojených výměnných FAT zařízení, pro které může být povolena ochrana před automatickým spuštěním. Možnosti - Umožňuje nastavení společných částí pro kontrolu přístupu.

Pokročilá nastavení - Sjednocuje sadu pokročilých a společných nastavení tohoto software. Některé nastavení jsou doporučena jen pro zkušené uživatele. Jazyk - Umožňuje změnu jazyka, který je použít v rámci celé aplikace. Proxy - Nastavení proxy se používá pro informování aplikací o připojení do Internetu a jestli je dostupné pouze pomocí zprostředkujícího proxy serveru. Toto nastavení je převážně používáno ve firemních sítích. Správa konfigurace - Na této stránce je možné importovat a nebo exportovat aktuální konfiguraci, která může být použita na ostatních počítačích. Je také možno obnovit původní konfiguraci produktu.

obr-04

Kontrola přístupu: TrustPort nabídne vylepšená pravidla k přístupu k jednotlivým položkám a složkám nebo na hardwarová zařízení.

Záchranný systémový disk

Pro případ závažné virové nákazy umožňuje program vytvoření záchranného systémového disku s antivirovým modulem. Po načtení operačního systému ze záchranného disku lze v počítači zlikvidovat i jiným způsobem neodstranitelný škodlivý software.

obr-06

Antivirové motory: TrustPort obsahuje pět skenovacích motorů od firem AVG, BitDefender, DoctorWeb, VirusBlokAda a GFI.

Portunes pro PC i pro mobily

Součástí TrustPort Total Protection je i modul Portunes na ochranu citlivých údajů uživatelů, jako jsou informace o číslech kreditních karet, číslech bankovních účtů, uživatelských jménech a heslech, PINech, včetně soukromých poznámek apod. Jde v podstatě o správce hesel, který je dostupný jak z počítače, tak i z mobilu nebo tabletu. Všechna data jsou zašifrována a na každé stránce jsou chráněna heslem proti hackerům a malwaru. Údaje jsou synchronizovány s přenosnými zařízeními přes cloudové úložiště. Aplikace je kompatibilní s iPhony a iPady (App Store) a také s platformou Android (Google Play). Portunes je nabízen zdarma.

obr-07

Portunes pro mobily: Díky cloudovému řešení máte své citlivé údaje kdykoliv k dispozici.

Chytrá synchronizace a šifrování

Data uložená v aplikaci jsou synchronizována s mobilními zařízeními přes cloudové úložiště. Portunes je chytré řešení pro každého, kdo chce mít spolehlivou ochranu svých hesel a kódů. Uživatel má přístup ke svým datům kdykoli a odkudkoli, nezávisle na tom, zda používá chytrý telefon či notebook. Aplikace rovněž umožňuje sdílení uložených dat přes SMS zprávy, e-mail či tiskárnu. Vaše data jsou s aplikací Portunes v bezpečí. Nehrozí zde žádné riziko úniku informací, protože databáze je šifrována nejsilnějším šifrovacím algoritmem 256-bit AES, který se používá i pro armádní účely. Spolehněte se na automatické zálohování v cloudu a mějte svá data stále k dispozici. Nemusíte si dělat starosti o to, že vaše důležité informace budou ztraceny, Portunes používá silné šifrování. Ať již uživatel k datům přistupuje ze svého stolního počítače, notebooku či chytrého telefonu, data jsou v cloudovém úložišti neustále synchronizována. Portunes nabízí i generování hesel a volbu síly hesla. Uživatel si nemusí vymýšlet žádná složitá hesla, Portunes vše vyřeší za něj. Člověk si zvolí sílu hesla sám. Vybere si délku hesla a určí, zda má heslo obsahovat číslice a speciální znaky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud