Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Umax IAMM NTD29HD

redakce 21.04.2010

Společnost Umax uvádí na český trh nejmenší multimediální přehrávač na trhu s označením IAMM NTD29. Je jen o málo větší než 2,5“ disk, ale přesto díky použitému procesoru Sigma Designs 8653 (500 MHz) zvládá plynulé dekódování většiny multimediálních formátů a kodeků včetně populární Matrošky.

Malé a kompaktní rozměry předurčují IAMM NTD29 k snadnému přenášení a manipulaci. Díky procesoru pracujícímu na frekvenci 500 MHz patří mezi nejvýkonnější přehrávače na trhu a je schopen plynule přehrát i nejnáročnější videa (až 1080p) v různých formátech jako MKV, MOV, WMV, MP4, AVI, ISO, VOB, IFO, MTS, M2TS, TS, TP a řadou dalších. Problémy mu nečiní ani oblíbené audio formáty a kodeky jako např. FLAC, MP3, PCM, WMA, OGG, Dolby Digital, AAC, DTS. Samozřejmostí je podpora českých titulků (CP 1250, UTF-8).

Nový IAMM lze díky HDMI 1.3 konektoru připojit k televizorům s vysokým rozlišením, popř. přes analogový AV výstup i ke starším typům televizí. Příznivci prostorového zvuku využijí digitální optický výstup pro připojení k externímu receiveru. Majitelé videokamer ocení zabudovanou čtečku SD/SDHC karet pro rychlé prohlížení fotek a videí na obrazovce TV. Pro připojení k počítači a nahrání dat je IAMM osazen mini USB portem. Další externí zařízení jako Flash disk nebo externí DVD mechanika lze připojit k dalšímu USB 2.0 host portu. Připojením USB WiFi-N adaptéru lze využít zabudované sítové funkce přehrávače (Samba, FTP) a přehrávat/kopírovat data z různých síťových zdrojů jako např. NAS serverů, počítačů apod. Uživatelsky přívětivé menu je plně lokalizováno do češtiny. Z dalších zajímavých vlastností této novinky lze jmenovat např. funkci autoplay pro automatické přehrávání zvolených filmů, fotek nebo hudebních souborů ihned po zapnutí přístroje. Užitečnou funkcí je také možnost vytvářet playlisty s oblíbenými soubory, které jsou rychle po ruce bez nutnosti jejich hledání na disku. Nechybí ani funkce pro přehrávání internetových rádií.

IAMM NTD29 bez pevného disku je k dostání za 2 990 Kč vč. DPH. Verze s předinstalovaným 500GB SATA diskem (2,5“) stojí 4 990 Kč. Ve výbavě naleznete dálkové ovládání, AC adapter, A/V kabel a USB kabel pro připojení k PC. USB Wifi-N adaptér je za příplatek 399 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme